Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az óriásberuházás legalább 350 millió euróba kerül.
Elindult az évtizedek óta csúszó gigaprojekt Ljubljanában, az OTP elkezd új városközpontot építeni a szlovén fővárosban.
A hétfői alapkőletételen az OTP-vezér Csányi Sándor mellett részt vett Matjaž Han gazdasági, turisztikai és sportminiszter, Alenka Bratušek infrastruktúra-miniszter és Ljubljana alpolgármestere, Rok Znidarsic is. A projekt során tehát új városközpont jön létre, hotelekkel, iroda- és lakóépületekkel, kiskereskedelmi üzletekkel, de megújul a tömegközlekedési infrastruktúra is, valami hasonló épül, mint Budapesten a WestEnd, írja az alapkőletételen szintén jelen lévő Portfolio.
Az Emonika projektet Ljubljana még 2002-ben indította el, magyar részről Demján Sándor volt a fő képviselő, a TriGranit és a Szlovén Vasúttársaság 2007-ben írta alá az akkor több mint 213 ezer m2 összterületűre és 250 millió eurósra tervezett Emonika City Center megépítéséről szóló vegyesvállalati szerződést.
A 2008-as válság betett a projektnek, és bár a Tri-Granit kért a szlovén kormánytól állami támogatást, a beruházás nem haladt, végül 2014-ben a TriGranit szerződésbontást kezdeményezett a Szlovén Vasúttársasággal. Demján Sándor 2018-ban elhunyt, a képbe pedig belépett a Mendota Invest nevű cég, mely 100 százalékát az OTP Ingatlan Alap 2019 decemberében szerezte meg.
Az OTP így hivatalosan 5 éve szállt be a projektbe, mely azonban továbbra sem indult el, de 2020-ban már 350 millió euróra tették a költségeit, és 2022-es starttal számoltak. Ez csúszott tovább, mostanáig.
Az alapkőletételen Csányi Sándor elmondta, hogy az OTP Szlovéniában az ország egyik vezető bankja, az Emonika projekten keresztül pedig vezető szereplő az ingatlanfejlesztésben is. Csányi a sok csúszással kapcsolatban azt mondta, hogy nem büszke rá, de ő is kisebbségi tulajdonosa volt a TriGránitnak, amely eredetileg létrehozta volna az OTP az Emonikát, de akkor az nem valósult meg.
Ilyen lesz az Emonika projekt:
A teljes beépített alapterület meghaladja a 200 000 négyzetmétert, amelyből több mint 90 000 négyzetméter hasznos alapterület lesz, és több mint 1500 parkolóhely áll majd rendelkezésre.
A kereskedelmi ingatlanok fejlesztésével párhuzamosan komoly tömegközlekedési infrastruktúra-fejlesztés is történik: az új vasúti terminált a szlovén állam, az új buszpályaudvart pedig a már említett Szlovén Vasutak építi.
(Nyitóképünkön Csányi Sándor)
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.