Szétszedik a HUN-REN kutatóhálózatot: négy központ az ELTE-hez kerül
Még kérdés, hogy az intézetek által használt akadémiai ingatlanegyüttes is átkerül-e.
Zürichből indult a Condor nevű légitársaság egyik járata, és oda is tért vissza több mint egy nap után.
Május 24-én a Condor DE1234-es járatával 137 utas szeretett volna eljutni Zürichből a görögországi Iráklionba. Ugyan indulását elhalasztották egy fél órával, és a gép kilenc perccel hét előtt szállt fel, úgy tűnt, mindent rendben lesz, közel két órával később el is érte Irákliont, ám a túlságosan erős szél miatt nem tudott leszállni.
Miután hosszasan körözött a reptér felett, a személyzet úgy döntött, Athén felé veszik az irányt, hogy feltankoljanak. A gép helyi idő szerint 11:24-kor landolt a görög fővárosban, majd 13:05-kor ismét felszállt. Iráklionban sajnos a körülmények továbbra sem javultak, ezért Kos felé irányították a gépet, amely több mint másfél órás út után, 15:28-kor landolt a szigeten. Ezután Thesszalonikiba repültek át, hogy a személyzetet és az utasokat elszállásolják éjszakára. Tizenegy órával azután, hogy elhagyták a zürichi reptere, meg is érkeztek Thesszalonikiba.
Másnap reggel nem sokkal 9 óra után szállt fel a gép, de ismét nem tudtak leszállni a célállomásnál a rossz időjárás miatt, ezért a járatot megint elterelték, és újfent Athénban landoltak. A Condor ekkor úgy döntött, a DE1234-es járatnak vissza kell térnie Zürichbe. Az Airbus A320 13:24-kor szállt fel, és 14:45-kor landolt. Az út így közel 32 óráig tartott.
Mint a 24.hu írja, a légitársaság azzal védekezett, hogy „a szélsőséges időjárási körülmények és az erős szél miatt Iráklion repülőtéren a felszállások és leszállások csak korlátozott mértékben voltak lehetségesek”. Az utasok szerint a Condor nem kezelte megfelelően a helyzetet, állításuk szerint ugyanis
Kiemelt képünk csak illusztráció.
Még kérdés, hogy az intézetek által használt akadémiai ingatlanegyüttes is átkerül-e.
Budapest megkapta az azonnali jogvédelmet is.
Ellenzéki össztűz zúdult a Parlamentben a miniszterelnökre.
Ahogy ígérték, az Európai Bizottság bemutatta az orosz gáz és olaj importjának megszüntetésére vonatkozó javaslatát.
Bói Loránd 2022 óta dolgozott a tárcánál.
A hatóságok vizsgálják, hol kaphatta el a súlyos betegséget.