Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
185 milliárd forintos ajánlat érkezett a Semilabra.
Az amerikai Onto Innovation bejelentette, hogy felvásárolná a magyar Semilab-csoport anyagelemző üzletágát, méghozzá 545 millió dollárt, azaz 185 milliárd forintot fizetne a cégért – írta meg a 24.hu. A megállapodásról szóló hírt a Semilab is megerősítette. Ahhoz, hogy megvalósuljon az üzlet, még amerikai és magyar hatósági engedélyekre van szükség.
A budapesti központú vállalat 2024-ben a Forbes listáján a tíz legértékesebb magyar cég közé került. A céget 1989-ben alapították az MTA Műszaki Fizikai Kutatóintézetében dolgozók, most is főként fizikusok irányítják. A félvezető eszközök gyártói számára kínálnak termékeket, a honlapjuk szerint 48 termékcsaládot és 300-nál is több egyedi terméket fejlesztettek ki eddig.
A magyarok közleménye szerint négy termékcsalád kerül át az Onto Innovationhöz. Az Onto úgy számol, hogy a 475 millió dollár készpénzért és 706 ezer Onto-törzsrészvényért, amelyben kifizetik a vételárat, 130 millió dollárral növelhetik az éves bevételüket.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.