szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Másfél-két éves masszív tiltás után ismét erősödőben van a nyílt végű ingatlan alapok és a magánbefektetők érdeklődése...

Másfél-két éves masszív tiltás után ismét erősödőben van a nyílt végű ingatlan alapok és a magánbefektetők érdeklődése a magyar piac iránt. Messze elmarad ez Lengyelországhoz vagy Csehországhoz képest , de biztató, hogy már nincs nagy piros felkiáltójel a nevünk mellett.

 

A hét közepén lezárták az idei legnagyobb tranzakciót, a budai Allee bevásárlóközpont felét a német Allianz alapja vette meg 100 millió euróért. Várható, hogy a jövőben is inkább a kiskereskedelmi és az irodapiac lesz vonzó, de a befektetési döntéseket sokszor az adott intézmények központjaiban hozzák, nem Budapesten. Gyakori, hogy egész európai portfóliók cserélnek gazdát, vagyis nem az a meghatározó, hogy pont nálunk éppen mi eladó.

Megkérdeztük Benjamin Perez-Ellischewitz-et,, a Jones Lang LaSalle nemzetközi ingatlanügynökség budapesti irodájának befektetési igazgatóját, hogy milyen ügyletek vannak előkészületben, lesz-e ehhez hasonló, viszonylag nagy dobás idén. Azt mondta: még legfeljebb 200-300 millió euróra lehet számítani, de már ez is óriási eredmény. Legjobb esetben is csak az lesz, hogy elérjük a tavalyi, 500 millió eurós végösszeget.

Azzal érvelt, hogy a lengyel és a cseh piacon még mindig kisebb kockázatot látnak a befektetők. „A sokat dicsért lengyel piac túlárazott, van honnan csökkennie az áraknak. Magyarországon kiegyensúlyozottabb a fejlődés, egyfajta értékstabilitás van és a már tisztán látható makrogazdasági javulás nyomán csökkenhet a különbség a két ország megítélésében” – árnyalta a képet a szakértő.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!