Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
London visszaszerezte osztatlan első helyét a világ nemzetközi kiskereskedelmi célpontjai között. Más brit városok is jól szerepeltek, megelőzve több európai és ázsiai nagyvárost. Budapest a friss toplistán két hellyel közelebb került az élbolyban lévő Dubajhoz.
A CBRE nemzetközi ingatlan tanácsadó immár ötödik éve követi a világ 326 legnagyobb kiskereskedőjének „globális lábnyomát” a Föld 200 nagyvárosában, hogy feltérképezze, milyen trendek fedezhetők fel terjeszkedésükben. A jelentés szerint a kereskedők 2011 során számos országban bővítettek: a kutatásban részt vevő országok 74 százalékába legalább egy új cég lépett be. A kiskereskedők globális jelenléte összességében 2,1 százalékkal nőtt az előző évhez viszonyítva, azt bizonyítva, hogy a kihívásokkal teli fogyasztói környezet ellenére továbbra is bővítik határokon átnyúló üzleteiket.
A vizsgálatban részt vett nemzetközi cégek 26,9 százaléka rendelkezik budapesti jelenléttel, ami az 52. helyet hozta a magyar főváros számára a CBRE listáján, így 2011-es pozíciójához képet két helyezést javított. Graham MacMillan, a CBRE budapesti értékbecslési vezetője elmondta: „Az elmúlt 12 hónap különösen nehéz időszak volt a magyarországi kiskereskedők számára és a sokan kényszerültek lehúzni a rolót. Ugyanakkor a nagy nevek közül pl. a Debenhams belépett a piacra, és számos népszerű divatmárka folytatta terjeszkedését, általában a leglátogatottabb bevásárlóközpontokban.”
London (globális kereskedők jelenléte: 55,5%) visszaszerezte abszolút elsőbbségét, miután tavaly osztozkodnia kellett a dobogó első fokán Dubaj-jal. A brit főváros a 2011-es mini boom-nak köszönheti a javítást, a turisták költései is segítették a brit gazdasági növekedést, így a város továbbra is az Európába bővítést fontolgató külföldi kereskedők kulcspiaca.
Míg Dubaj (a láncok 53,8%-ával) továbbra is meghatározóan vonzó, a második helyre csúszott vissza, miután tavaly néhány kereskedő kivonult a piacról. New York (43.9%) harmadik helye megmaradt, míg a számos új kereskedővel gyarapodó Moszkva (43,7%) két helyezést javítva Párizs mellé zárkózott fel a negyedik helyre, megelőzve Hong Kong-ot és a 12.-ről 8. helyre ugró Kuvait City-t.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Isten kiválasztott népének tartják magukat, talán másfél millióan lehetnek, az egyik legnagyobb diaszpórájuk Dél-Amerikában van, a zsidók a legjobb barátaik és gyanakodva néznek a megjuhászodott dzsihádistákra, akik Szíriát vezetik.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
A független képviselő tizennyolcadik tüntetét tartotta szombaton.
A NEUrologus, az EUrologus európai uniós ügyekkel és külpolitikával foglalkozó podcastjának újabb része.
A magyar űrhajós edz, hogy visszanyerje a formáját.
Sok kínai kereskedő nem tartja be az EU biztonsági szabályait.