szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem rohannak hozzánk a befektetők, de ha jönnek, sokszor nyomott áron vehetnek dolgokat. Például irodaházat és plázát is.

Szinte bagóért, de legalábbis Varsónál érzékelhetően olcsóbban lehet jó irodaházat venni Budapesten. Több tranzakció is előkészületben van, még a második félévben megköthetik az üzleteket. Ha sikerül megalkudni, akkor sok jó bérlővel feltöltve egy ilyen irodaház szépen termelhet az évek alatt, ráadásul a növekvő infláció is emeli a bérleti díjból származó bevételeket, s ez az ingatlan értékét is gyarapítja.

RE development

 ”A két főváros közötti hozamkülönbség miatt középtávon biztosan felértékelődik a magyar, így most tényleg érdemes bevásárolni” – mondta a hvg.hu-nak a CBRE nemzetközi ingatlan tanácsadó egyik vezető képviselője. „Londonban még a leírtak között szerepel Budapest, de én már befektetésre ajánlom” – fűzte hozzá a szakértő.

A cég évente felméri több száz európai pénzügyi vezető, ingatlanos vállalat irányítójának véleményét. Idén azt vonhatta le ebből, hogy Kelet- és Közép-Európától elpártoltak az ingatlan befektetők, és ez visszalépés a múlt évhez képest.Tavaly ebben a térségben a kereskedelmi ingatlanok voltak a favoritok, helyükbe idén a logisztikai és a lakóingatlanok léptek. Ez utóbbiba a bérlakások tartoznak, amelyeknek annyira lecsökkent az áruk, hogy elérték a belépési pontot, így érdemes ezekből vásárolni.

A napokban kiderült ugyanakkor, hogy Budapesten újabb arab befektető jelent meg a hotelpiacon. A tavaly elkelt Gresham Palota után most a Le Meridien került a kezükbe, úgyhogy a felsőkategóriás szállodák piaca azért továbbra is vonzó Budapesten.

Borbély Gábor vezető, a CBRE tanácsadási és elemzési vezetője szerint a két legmegbízhatóbb ingatlan piac az észak-amerikai és a nyugat-európai, vagyis a kelet-és közép-európai régió kiesett abból a körből, amelybe érdemes befektetni. A GDP ugyan továbbra is növekszik, viszont nem likvid az itteni piac - kezdte a felmérés ismertetését az elemzési és tanácsadási vezető.

A megkérdezett piaci szereplők első helyen a recessziótól féltek idén, holott tavaly már úgy tűnt, hogy elindult a kilábalás. Másodsorban pedig az euró zóna felbomlásától tartottak. Magyarország is belesimul a nemzetközi trendbe - fejtette ki végül Borbély Gábor. Az ország kockázat miatt csak azok a befektetők érdeklődnek iránta, akiknek jelentős, biztonságos portfóliójuk van, és azt csak színesíteni akarják.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!