Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Egyre több társasházról derül ki, hogy különböző okok miatt az elmúlt években tetemes, nemritkán több tízmillió forintnyi adósságot halmoztak fel, ami tovább fékezi az ingatlanpiacot – írta a hétfői Napi Gazdaság.
A lap szerint a legtöbb ilyen helyzetbe került ingatlan Budapesten és a nagyvárosokban található. A probléma alapvetően abból adódik, hogy a lakók egy része évek óta nem fizeti a közös költségeket. Nemcsak a lepusztult házakban sok a probléma, hanem azokban is, amelyeket az elmúlt években pályázati források segítségével és hitelből újítottak fel, a tulajdonosoknak ugyanis nem csupán a közös költséget, hanem a törlesztőrészleteket is fizetniük kellene.
A vevők egyre bizalmatlanabbak, nem érik be annyival, hogy a tulajdonosnak nincs tartozása, a ház ügyeire, banki és közműtartozásaira is kíváncsiak – az ezt bizonyító okiratok beszerzése azonban jelenleg nem egyszerű feladat, jobbára csak a közös képviselő együttműködésével valósítható meg.
A jelentős tartozást felhalmozó társasházakban lévő lakásokat ma már árengedménnyel sem lehet eladni. Közben mind több ingatlanközvetítő iroda reklámozza azzal a kínálatában szereplő lakást, hogy a ház ügyei is rendben vannak. Szakértők ennek ellenére óvatosságra intik a lakásvásárlásra készülőket – írta az újság.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.