Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Napóleon által elfogott Habsburg császári katonák építették annak a barokk villának a teraszát, amit most mintegy 1,5 milliárdért kínálnak eladásra.
Mintegy 1,5 milliárd forintért kínálják eladásra az észak-olaszországi Pienomtéban található Villa La Voglinát, amely rövid ideig Napóleon otthonául is szolgált itáliai hadjárata során – írja a Daily Mail.
A 74 helyiségből álló udvarház a XVII. században épült egy olasz barokk építész, Filippo Juvarra tervei alapján. Az épületben 13 hálószoba, 9 fürdőszoba, két ebédlő, két konyha, 10 fogadószoba, egy vendégház és egy saját, 30 személyes kápolna is található, a villához pedig egy 240 ezer négyzetméteres birtok is tartozik, amelyen szőlőültetvények találhatóak.
Az épületben még több helyen láthatóak az egykori barokk falfestmények, díszítések, a villának pedig az adja a különlegességét, hogy 1800-ban Napóleon a Habsburgok ellen vívott marengói csata idején ezt a házat használta főhadiszállásának, az akkori francia tulajdonosoknak hálából pedig a csatában elfogott osztrák katonákkal építtetett új teraszt a villához. A császári hadsereg katonái fektették le a Habsburgok fekete-sárga színeire emékeztető átlós mintájú burkolatot is az előcsarnokokban.
A Daily Mail hozzáteszi, a 3,8 millió fontos, vagyis durván 1,5 milliárd forintos vételár annyira nem is számít soknak – egy ingatlaniroda Londonban egy luxuslakást is nagyjából ugyanennyiért hirdet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.