Akár 150 ezres büntetést is kaphatnak az ingatlantulajok, ha nem figyelnek erre

Lomtalanításkor nagyon oda kell figyelni, mikor helyezi ki valaki a szemetet. Különben rossz vége lehet.

  • hvg.hu hvg.hu
Akár 150 ezres büntetést is kaphatnak az ingatlantulajok, ha nem figyelnek erre

Július 6-án újraindítja a lakossági lomtalanítást Budapesten a Fővárosi Közterület-fenntartó, így ismét ki lehet majd helyezni az eldobásra ítélt holmikat. A Privátbankár arra hívja fel a figyelmet, hogy érdemes megfontoltan cselekedni, és figyelmesen elolvasni az FKF kiküldött tájékoztatóját, mivel aki a megjelölt idősáv előtt, vagy után helyez ki hulladékot,

azt akár 150 ezer forintra is bírságolhatják közterületszennyezési miatt.

Az sem mindegy, milyen hulladékot rak ki az ember az utcára. A tiltott dolgok közé sorolhatók a veszélyes hulladékok, például a festékek, hígítók és autógumik, ezek általában külön gyűjtőponton adhatók csak le, ahol szakszerűen ártalmatlanítják őket.

“Nem lehet továbbá kihelyezni a háztartásokban naponta képződő kommunális hulladékot, az ipari, a mezőgazdasági, vagy a szolgáltatási tevékenység következtében keletkezett hulladékot, építési törmeléket, zöld hulladékot, földet, illyetve olyan szemetet, amit amúgy a szelektívbe is ki lehetne dobni (pl. papír, PET-palack, üvegek)” - hívja fel a figyelmet a Privátbankár.

Gyakori probléma, hogy sokan nem várják ki a következő lomtalanítást, vagy nem akarják elvitetni a sittet, és inkább egy közeli erdő, mezőn rakják le a szemetüket. Ez azonban illegális, és ugyanúgy több tízezer forintos bírság járhat érte.

“Az FKF az illegálisan vagy szabálytalanul lerakott hulladékból is elszállítja azt, amit a gyűjtési rendszerében egyébként is átvenne, de a szakszerű ártalmatlanításra váró veszélyes hulladékot nem” - olvasható a cikkben.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?