Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Egy ingatlanfejlesztő cég korrupciós ügyében tartóztatott le egy tucat embert a lengyel korrupcióellenes hivatal.
A lengyel korrupcióellenes hivatal (CBA) csütörtökön őrizetbe vett 12 embert sikkasztás és pénzmosás gyanújával, köztük az egyik leggazdagabb lengyel üzletembert, Ryszard Krauzét, valamint Roman Giertychet, a 2006-2007-es Kaczynski-kormány egykori miniszterelnök-helyettesét, aki később, a politikai pályáról távozva többek között Donald Tusk miniszterelnök ügyvédje is volt.
Ügyészségi közlemény szerint a csoport tagjait azzal gyanúsítják, hogy 2010 és 2014 között több mint 90 millió zlotyt (7,2 milliárd forintot) vezettek ki egy ingatlanfejlesztő cégből egy kiterjedt céghálózatot felhasználva.
A titkosszolgálatokat felügyelő miniszter szóvivője, Stanislaw Zaryn azt közölte a sajtóval: Giertychot és Zarynt a nyugat-lengyelországi Poznanba szállítják át ügyészségi kihallgatásra, és ezt követően vádat is emelhetnek az érintettek ellen.
A lengyel közszolgálati televízió csütörtök esti közleménye szerint Giertych a házkutatás során elájult, a mentők kórházba vitték. Az ügyvéd lánya közölte az újságírókkal: édesapja a fürdőszobában veszítette el eszméletét, a helyiségbe egy CBA-tisztviselő kíséretében távozott.
Giertych az őrizetbe vétele után bejegyzést tett a Twitter közösségi honlapján, melyben azt sugallta, hogy ügyének politikai háttere van.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hét végén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket. Az EP szerbiai jelentéstevője szerint Alekszandar Vucsics azért nem hozza előre a jövőre esedékes választásokat, mert érzi, hogy megrendült a hatalma.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint most a hatóságokon és az igazságszolgáltatáson a sor, hogy „szépen, finoman” tegyék a dolgukat.
Milyen autó képes erre egyáltalán?