szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Budapesten csak 3500, a nagyobb vidéki egyetemi városokban 10 ezer forinttal nőtt egyetlen hónap alatt az albérletek átlagos ára.

Országos átlagban 2,7 százalékkal nőttek az albérletárak egy hónap alatt – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal és az ingatlan.com közös lakbérindexéből. Az idén januári mélypontnál már 8 százalékkal drágábbak az albérletek.

Budapesten az átlagos bérleti díj 145 ezer forint volt, közel 3500 forinttal több, mint egy hónapja, és 5000-rel kevesebb, mint tavaly ilyenkor. A legnagyobb egyetemvárosokban, Debrecenben, Szegeden és Pécsett 10 ezer forinttal emelkedett a bérleti díj, 120, 110, illetve 100 ezer forintra.

Országszerte augusztus közepén csaknem 19 ezer kiadó ingatlanból választhattak a bérlőjelöltek. Ebből több mint 13 ezer budapesti, 3600 pedig a megyeszékhelyek kínálatában szerepelt, a kisebb településeken alig kétezer albérletről volt szó.

KSH-ingatlan.com
KSH-ingatlan.com

„Bár a nyári hónapokban alapvetően a diákok generálják a legnagyobb keresletet, a keresleti oldalt erősítik az adott városban munkát vállalók bérlőjelöltek is. A koronavírus-járvány utáni visszarendeződéssel több, máshonnan odaköltöző alkalmazott keres magának újra lakhatási megoldást az egyetemvárosokban” – idézi a lakbérindexről kiadott közlemény Balogh Lászlót, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértőjét.

Az is kiderül a számokból: most 38 százalékkal vannak az árak a 2015. nyári szint fölött, de a 2020 eleji, a járvány kitörése előtti hetekben mért csúcsponttól egy kicsivel még elmaradnak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sztojcsev Iván Ingatlan

Megindult a verseny az albérletkeresők között, és a szelfiző fiatalok diktálják a tempót

Óriásit változott az elmúlt hónapokban az albérletkeresés: az igények leírása már nem elég, szelfi nélkül már szinte nem is érdemes lakást keresni, az albérletes Facebook-csoportokban már lassan annyi az Instagram-fotónak tűnő arckép, mint a lakásokról feltöltött fotó. Bár a bérlőjelöltek helyzete most egészen jó az albérleti piacon, mégis annyi energiabefektetéssel kell az embernek hirdetnie magát egy lakásért, mintha egy munkakereső lenne, aki bombázza a cégeket az önéletrajzával.