szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A munkára egyetlen cég tett ajánlatot, el is nyerték a tendert. Ennyi pénzért azonban az állványanyagokat nem hozzák, azt a megrendelőnek kell biztosítania.

Egyedüli ajánlattevőként a BIS Hungary Kft. végezheti a Paksi Atomerőmű épületeinek és technológiai rendszereinek állványozását – írta meg a Napi.hu az uniós közbeszerzési közlönyben megjelentek alapján. Az eredményhirdetést az ajánlatkérő MVM Paksi Atomerőmű Zrt. tette közzé.

A projekt nettó 4 milliárd 998 millió forintos.

A hivatalos leírás szerint a kért feladat a következő: „a Paksi Atomerőmű üzemi területén lévő épületek és technológiai rendszerek, berendezések karbantartásához kapcsolódó állványozási munkák végrehajtása az üzemi főépület primer- és szekunderkörében, valamint egyéb épületekben és létesítményekben”.

A szükséges állványanyagokat és emelőeszközöket az ajánlatkérő, mint megrendelő biztosítja. A nyertessel december 20-án kötöttek szerződést.

Az előirányzott mennyiség a 2022–2026 közötti időszakra szól és így néz ki:

  • könnyű állvány anyagokból, szerkezetekből állványépítés 408 050 négyzetméter,
  • gördülő állvány építése és bontása 820 darab,
  • szerelőállvány építése: 139 000 köbméter,
  • anyagmozgatás 17 700 köbméter,
  • kiegészítő tevékenység 21 720 óra.

A BIS Hungary Kft. a Céginfóból kiolvasható adatok szerint 1991-ben alakult, a székhelye Budapesten található. A tevékenységek között egyéb épületgépészeti szerelés, épületasztalos-ipari termékek, tároló fatermékek, illetve többek közt fémszerkezetek gyártása szerepel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Szabó Gábor hvg360

Aszódi Attila: „Nem aggódom sem Paks I., sem Paks II. áramának eladhatósága miatt”

Áramhiányt és drágulást jósolt 2014-es kinevezésekor a paksi atomerőmű bővítésének akkori kormánybiztosa, későbbi államtitkára. Így nem csoda: a mostani árakban igazolva látja állítását a beruházás megtérüléséről. Aszódi Attila professzor, aki az idén lett a Budapesti Műegyetem Természettudományi Karának dékánja, 2018 végén a Pegasus kémszoftver célpontjává vált.