Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A menekültek érkezése miatt is nő a kereslet a kiadó lakások iránt, de egyre több magyar is inkább albérletbe költözik a dráguló hitelek miatt. Ez pedig azt jelenti, hogy még tovább nőnek a kiadó lakások árai.
Márciusban folytatódott a drágulás az albérletpiacon. A KSH-ingatlan.com lakbérindex szerint az átlagos bérleti díj Budapesten 2,9 százalékkal nőtt februárhoz képest, országos szinten pedig 2,3 százalékos volt a drágulás. Az egy évvel korábbinál Budapesten 18,2, országos átlagban 19 százalékkal drágábbak a kiadó lakások. Ez pedig azt jelenti, hogy az árak visszatértek a járvány előtti szintre.
Amióta mérik ezt, egyetlen márciusban sem volt akkora kereslet a kiadó lakások iránt, mint idén. Az albérletek iránt érdeklődők száma tavaly márciushoz képest 5 százalékkal, a járvány előtti szinthez, 2019 márciusához viszonyítva pedig 14 százalékkal nőtt.
Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője azt mondta: ennek csak az egyik fontos oka az, hogy Ukrajnából érkeznek a menekültek. Ugyanígy szerepet játszik a kereslet növekedésében az, hogy
a lakáshitelek kamatai emelkednek, ezért egyre többen halasztják el a tervezett lakásvásárlást és mennek inkább albérletbe.
A kormány ugyan kamatstopot vezetett be a már meglévő lakáshitelek törlesztésére, de új hitelt felvenni ettől még drágább, mint néhány hónappal vagy évvel korábban.
Az ingatlan.com adatai szerint áprilisban aztán folytatódott a drágulás. Budapesten 170 ezer forint volt az átlagos bérleti díj, 40 ezer forinttal több, mint tavaly ilyenkor. A legdrágább városrész továbbra is a pesti Belváros, 250 ezer forintos átlaggal, de Budán az I., a II. és a XII. kerületben is 200 ezer forint fölötti az albérletek árának átlaga. Nem messze onnan mérték a legnagyobb drágulást: a pesti oldal belső kerületeiben 23 százalékkal nőttek a bérleti díjak egy év alatt. A legolcsóbban Budapesten belül Csepelen lehet lakást bérelni, ehhez havonta 125 ezer forintra van szükség.
A megyeszékhelyek közül április közepén Veszprémben, Győrben, Székesfehérváron, Tatabányán 130–150 ezer forintnál tartottak az átlagos bérleti díjak. Szegeden, Pécsen és Debrecenben pedig 115–120 ezer forintot szeretnének kapni a tulajdonosok egy-egy hónapra.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni, továbbra is hatósági eszközökkel próbálja alacsonyabban tartani az árakat. De sikerült?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Dr. Kincse Csongor arról beszélt, hogy nem kapott egyértelmű választ, amikor a munkába állásról érdeklődött.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
Majorosi Marianna Orbán Viktor videója alatt írta meg a véleményét.
Utolérte az Audit is a német autóipar válsága.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.