Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Talajszondás hőszivattyús rendszer, napelemek, zöldenergia és szürkevíz-hálózat járult hozzá a minősítés megszerzéshez.
A Mol Campus az országban egyedülálló módon megszerezte a BREEAM Excellent után a LEED Platinum minősítést is, ezzel ez az első olyan magyar épület, amely mindkét rendszerben ennyire magas szintű kettős minősítést ért el – írja a Portfolio.
A LEED minősítő rendszer az Egyesült Államokból indult útjára, új és meglévő épületek értékelésére is használják. Öt környezeti kategóriát vesznek figyelembe az értékelési rendszer kidolgozásánál, például a környezeti szempontból előnyös elhelyezkedést, a vízfelhasználás hatékonyságát vagy a belső környezet minőségét.
Mint írják, a minősítés megszerzéséhez az járult hozzá, hogy a Mol toronyházának építése során az építési hulladék 98 százalékát sikerült újrahasznosítani, a felhasznált anyagok több mint 23 százaléka újrahasznosított anyagból készült, emellett a felhasznált ragasztó- és tömítőanyagok, festékek, bevonatok és padlószerkezetek kivételesen alacsony károsanyag-kibocsátását laboratóriumi vizsgálatokkal igazolták, amit azután a már elkészült épületben helyszíni mérésekkel is ellenőriztek.
Mindezek mellett az épület éves hűtés-fűtés energiafogyasztásának körülbelül 40 százalékát fedezi a talajszondás hőszivattyús rendszer, és a tetőn elhelyezett napelemekkel az éves fogyasztás 5-6 százaléka megtakarítható, a maradék villamosenergia igényt pedig teljes egészében zöldenergia forrásból vásárolják. Emellett a területre hulló esővizet helyben kezelik, egy részét a telken kialakított zöldfelületek szívják fel, a többit pedig az épület pincéjében gyűjtik össze, majd öntözésre és az épületben kiépített szürkevíz-hálózat segítségével WC-öblítésre használják.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és megtörtént a csoda. A 33 éves amatőr alkotó ma befutott művész, olyanok veszik a képeit, akiket korábban, csaposként, legfeljebb kiszolgálhatott volna.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.