Hivatalossá vált, hogy a Belügyminisztérium a Várba költözik

Pintér Sándor belügyminiszter átírta a tárca különböző utasításokban szereplő címét.

Hivatalossá vált, hogy a Belügyminisztérium a Várba költözik

Már decemberben megerősítették, hogy elveszti műemléki jellegét és eladható lesz a Lánchíd pesti hídfőjénél a Pesti Magyar Kereskedelmi Bank egykori székháza, amelyben több mint 70 éve a Belügyminisztérium működött.

A péntek esti Hivatalos Értesítőben Pintér Sándor miniszter egy sor utasításban átírta a „1051 Budapest, József Attila u. 2–4.” címet „1014 Budapest, Szentháromság tér 6.”-ra. Tehát a Mátyás templom melletti teljesen újjáépített ház lesz a Belügyminisztériumé, amely 1945 előtt a Pénzügyminisztériumé volt, és egy ideig most is arról volt szó, hogy a Pénzügyminisztériumé lesz, de az közben megszűnt, beolvadt a Nemzetgazdasági Minisztériumba.

Az épületet jelentősen át kellett alakítani és bővítésre szorult, hogy a Pénzügyminisztérium minden dolgozója beférjen. Most, hogy a Pénzügyminisztérium helyett a Belügyminisztérium költözik oda, kérdés, hogy a rengeteg területet irányító tárca munkatársai mind elférnek-e.

Az épület egyébként a tervezettnél sokkal többe került, eredetileg 55 milliárd forintról volt szó, az uniós eljárás nyertese a West Hungária Bau Kft. és a Garage Kft. konzorciuma lett. A West Hungária Bau Paár Attila érdekeltsége, aki Tiborcz Istvánnak, a miniszterelnök vejének egykori üzlettársa. Aztán tavaly ősszel a kormány adott még 10 milliárdot, így végül nettó 69,2 milliárd forint lett az összeg.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?