Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A bizonytalan helyzetre hivatkozva felfüggeszthetik a Wenckheim-kastély átadását.
Arra kérte az Építési és Közlekedési Minisztérium a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőt, hogy függessze fel az átadási folyamatot, amellyel a szabadkígyósi Wenckheim-kastély Hódmezővásárhely önkormányzatáé lenne. Pedig Lázár János miniszter (korábban hódmezővásárhelyi polgármester, most is a körzet parlamenti képviselője) még februárban bejelentette, hogy a kastély Hódmezővásárhelyé lesz.
A Márki-Zay Péter vezette önkormányzat tavaly azzal az indoklással pályázott a kastély tulajdonjogára, hogy ezzel megakadályozzák, hogy „egy újabb magyar kastélyt lopjanak el”.
A minisztérium most az MTI-nek küldött egy közleményt arról, hogy szerintük bizonytalan helyzet alakult ki a kastélyt tulajdonba adása körül. Lánszki Regő építészeti államtitkár arról írt: Hódmezővásárhelyen valaki helyi népszavazást kezdeményezett arról, hogy vegye-e át a város a kastélyt. Márpedig ha az ottaniak elutasítják a kastély átvételét, akkor borulhat az átadás, ezért az ÉKM azt kéri, hogy függesszék fel addig is a folyamatot.
A közleményben arról is írnak, hogy „Egy műemléképület tulajdonba vétele hosszú távú és felelősségteljes döntés, anyagi és erkölcsi értelemben egyaránt. A megfelelő anyagi háttér és a megbízható felhatalmazás ezért kulcsfontosságú, ezek hiányában a tulajdonba adás veszélyeztetné a törvény legfontosabb célját: a műemléképületek védelmét.”
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.