Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
38 ezer forint volt az idei lakásbiztosítási kampány során az átlagos biztosítási díj.
Körülbelül egymillió lakásra kötöttek új biztosítást a tavalyi és az idei lakásbiztosítási kampányban a Netrisk becslése szerint, ami a lakásbiztosítással rendelkező ingatlanok nagyjából harmada. A hivatalos jegybanki adatok azt mutatják, hogy idén a tavalyinál kevesebb új kötést hozott a kampány, amikor a biztosítók egyenesen taroltak, és rengeteg bevételre tettek szert.
Az idei kampányban az átlagdíj közel 38 ezer forint lett, ami 5 százalékos emelkedésnek felel meg éves szinten. Családi házak esetében ez 45 ezer forintra, lakásoknál pedig 22 ezer forintra rúg. Biztosítót a tulajdonosok 77 százaléka váltott, 23 százalék pedig a meglévő biztosítójánál kötötte újra a szerződését a kampány alatt. A legtöbben az Allianznál, a KÖBE-nél és a Groupamánál kötöttek új lakásbiztosítást.
A Netrisk megrendelésére készült reprezentatív felmérés szerint a megkérdezettek döntő többsége, 71 százaléka rendelkezik lakásbiztosítással. 19 százalékuk több mint 10 éve váltott lakásbiztosítást, 14 százalék pedig 5-10 éve nyúlt utoljára hozzá. Hivatalos adatok szerint a magyar lakóingatlan-tulajdonosok átlagosan hétévente váltanak biztosítást. Ennyi idő alatt viszont jelentősen felértékelődtek az ingatlanok, amire egy régi biztosítás már nem biztos, hogy megfelelő védelmet nyújt.
A legdrágább új lakásbiztosítással rendelkező családi ház esetében a biztosítási összeg 600 millió forint, a legmagasabb értékű lakásé pedig 300 millió forint volt – derül ki a Netrisk saját adataiból. A legidősebb lakóingatlan 1830-ban épült, tehát a kétszázadik szülinapjára készül. A legkisebb lakás, amelyre új biztosítást kötöttek 15 négyzetméteres, a legnagyobb pedig 314 négyzetméteres volt az idei kampányban. A legkisebb háznál 24, a legnagyobbnál pedig 924 négyzetméterről volt szó.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Utoljára 1977-ben a Securitate emberei dokumentálták úgy a Bretter György temetésén résztvevőket, ahogy most Orbán Viktor erdélyi magánlátogatásán csattogtak a fényképezőgépek.
Az ügyben érintett lehet egy magyar kölcsönügylet is.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település van Magyarországon. Játsszon velünk!
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Az építési és közlekedési miniszter szerint nem a MÁV munkatársain múlt, hogy nem tudtak előbb segítséget nyújtani a bajba került utasoknak.
Az oroszok MS001 drónja maga választja ki a célpontokat.