Tetszett a cikk?

Az egyetem kari tanácsa ezúttal a korábbinál jóval nagyobb arányban támogatta a homoszexuális diák kizárását, noha az eljárást többen alkotmányellenesnek tartják.

Az Károli Gáspár Református Egyetem Kari Tanácsa tavaly októberben 6:4 arányban szavazta meg a 24 éves, mozgás- és beszédsérült fiú eltávolítását, miután a hallgató nyíltan homoszexuálisnak vallotta magát. A Klubrádió vasárnapi beszámolója szerint a kari tanács múlt heti ülésén, melyen részt vett az egyetemet fenntartó Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, Szabó István is, már 9:1 szavazati arányban erősítették meg a diák kizárását.



Lévai Katalin esélyegyenlőségi miniszter – az előző kizárást követően - személyes közbenjárását ajánlotta fel, hogy az egyetemi tanulmányaitól megfosztott hallgató a budapesti egyetemen diplomázhasson. "Az oktatás nem hitéleti tevékenység, tehát a diplomáig mindenképpen el kell jutnia mindenkinek, aki az egyetemeken tanul, akkor is, ha meleg, akkor is, ha nem" - mondta Lévai Katalin az RTL Klub szombat esti híradójának nyilatkozva.



Az ügy kipattanása után Magyar Bálint oktatási miniszter elítélte a Károli egyetem eljárását, és úgy vélte: "az alkotmány, a magyar törvények nem írhatók felül holmi házszabályokkal, belső rendelkezésekkel". A magyar alkotmány és a törvények pedig tiltják a hátrányos megkülönböztetést akár nemre, fajra, vallásra, szexuális orientációra való hivatkozással - mondta a miniszter.



(MTI)
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!