Tetszett a cikk?

Kizártak 261 orvost a működési nyilvántartásból, mert nem tudták igazolni, hogy az előző öt évben elegendő továbbképzésen vettek részt. Számuk várhatóan még emelkedik, egyelőre ugyanis csak a doktorok 45 százalékának az adatait összesítették.

Most először kellett ilyen módon igazolniuk szakmai tudásuk frissítését az orvosoknak - írta a Magyar Nemzet. Március 31. volt a határidő – eddig kellett a Magyarországon praktizáló orvosok túlnyomó többségének igazolnia, hogy az előző öt évben elegendő továbbképzésen vett részt.

"Március 31-ig valamivel több mint 28 ezer orvosnak kellett igazolnia a megszerzett kreditpontokat" – mondta Gyenes Géza, a Magyar Orvosi Kamara főtitkára. Eddig körülbelül 12 ezer fő adatait összegezték. Túlnyomó többségüknek meghosszabbították a működési engedélyét, 261 esetben azonban kizárták az illetőt a működési nyilvántartásból - tette hozzá a lap.

Közöttük többségben vannak a járóbeteg- és a kórházi szakorvosok, s kevesen a háziorvosok. A döntés nem jogerős, az érintettek fellebbezhetnek – szögezte le a főtitkár, tudatva: nem veszíti el automatikusan az állását, akinek nem sikerült összegyűjtenie elegendő pontot. Addig azonban, amíg nem pótolja az elmaradást, csak felügyelet mellett dolgozhat, azaz visszaminősítik szakorvosjelölti státusba.

Ez azt jelenti, hogy betegellátás közben mindig ott kell lennie mellette egy másik szakembernek is. "Kérdés, hogy ez megoldható-e, hiszen egyes szakmákban és régiókban jelentős az orvoshiány" – ismerte el Gyenes.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gazdaság

Fizetni kell az orvosválasztásért?

A kormány azt tervezi, hogy fizetni kell majd az egészségügyi ellátásért, amennyiben a beteg azt nem a területileg illetékes intézményben akarja igénybe venni. Ez viszont részben a szabad orvosválasztás mint állampolgári jog szempontjából lehet aggályos.

MTI Karrier

Magyarország még nem az el-, hanem a bevándorló orvosok országa

Magyarország még nem az el-, hanem a bevándorló orvosok országa. Az ország több megyéjében ugyan komoly az orvoshiány, de ezt nem az orvosok távozása okozza, a határon túlról érkező orvosok nélkül pedig sok helyen már tehetetlenek lennének a kórházak.

MTI Itthon

Már csaknem 700 orvos vállalt munkát külföldön

Egyre több magyar orvos vállal munkát külföldön, csaknem hétszáz azoknak a száma, akik már kezdeményezték külföldre távozásukat - mondta a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke Kazincbarcikán.

MTI Itthon

Alkotmánybírósághoz fordul a Magyar Orvosi Kamara

Alkotmánybírósághoz fordul a Magyar Orvosi Kamara, mert a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény módosításával diszkriminálják az egészségügyben dolgozókat - közölte Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke csütörtökön Budapesten.