szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Tájékoztatást kért az Európai Bizottság a német hatóságoktól a magyar vállalkozók zaklatásáról szóló információkról, a jelenlegi helyzetről - derül ki Olajos Péter (MDF) európai parlamenti képviselő szerdai tájékoztatójából.

Az európai parlamanti képviselő emlékeztet arra, hogy "a tavaszi-nyári EP-ülésszak során több uniós fórumon is szót emelt a hazai cégeket ért diszkrimináció miatt a német hatóságok SoKo Bunda és Soko Pannónia fedőnevű, magyar vállalkozások ellen irányuló agresszív razziáit követően". "Az MDF-es képviselő kezdeményezésére idén júliusban 23 magyar EP-képviselő már együtt fordult írásbeli kérdéssel Charles McCreevy belső piaci biztoshoz a német hivatalok magyar vállalkozásokat érintő, vitatott jogalapú eljárásai kapcsán."

A kérdésre kapott válaszban a biztos közli, hogy "több parlamenti kérdés, valamint egy tagállam hatóságainak levelei nyomán a bizottság szolgálatai 2005. június 29-én levelet intéztek a német hatóságokhoz, ... és kiegészítő tájékoztatást kértek a jelenlegi helyzetről."

Olajos Péter szerint ezáltal "a bizottság végre hivatalosan is elismeri, hogy a probléma európai szintű rendezést igényel, és ez az eredmény a 23 magyar EP-képviselő közös fellépésének óriási sikereként könyvelhető el".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

eurohirek.hu Gazdaság

Szabad munkavállalás Svájcban is?

Népszavazáson döntenek a svájciak szeptember 25-én arról, hogy a tíz új EU-tagország polgáraira is kiterjesszék-e a szabad munkavállalási lehetőséget. Svájc elnöke, Samuel Schmid arra buzdítja az ország polgárait, hogy „bátran döntsenek a kérdésben”.

MTI Karrier

Nyomorgó keleti munkavállalók Nagy-Britanniában

A BBC kelet-európai új EU-tagországokból érkező munkavállalók sorsáról szóló műsora szerint a bővítés utáni kevesebb mint egy évben tízszer annyian jelentkeztek nagy-britanniai munkahelyekre a térségből, mint amennyit a kormány éves átlagban várt.