szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A többórás napsütés mellett időnként erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet, kedden többfelé, szerdán szórványosan várható zápor, zivatar - jelenti az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Néhol felhőszakadás, jégeső is előfordulhat. Általában mérsékelt lesz a légmozgás, zivatarok környezetében azonban viharos széllökések is lehetnek. 

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 16, 21, a legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 31, 35 fok között alakul.

Északkelet-Európa felett ciklon örvénylik, amelynek áramlási rendszerében hűvös, váltakozó nedvességtartalmú léghullámok érkeznek a térség fölé. Hatásukra gyakran megnövekszik a felhőzet, több helyről jelentenek esőt, záport, a hőmérséklet csúcsértéke csupán 20, 25 fok között alakul. Kontinensünk többi részén döntően leszálló légmozgások határozzák meg az időjárást.

A következő 24 órában a Kárpát-medencében folytatódik a kánikula, de emellett kedden többfelé, szerdán szórványosan záporokra, zivatarokra is lehet számítani. 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Időjárás: még ennél is melegebb lesz

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint a Kárpát-medencében folytatódik a napos, száraz idő. Tovább erősödik a nappali felmelegedés, kánikula várható.

MTI Plázs

A meleg jó fájdalomcsillapító

A meleg kitűnő fájdalomcsillapító, ráadásul a gyógyszerekhez hasonlóan molekuláris szinten fejti ki a hatását - derült ki egy tudományos konferencián.

hvg.hu Itthon

A netezők többségét aggasztja a globális felmelegedés

Az internetezők saját bevallásuk szerint tisztában vannak az időváltozás és globális felmelegedés összefüggéseivel, és aggasztónak tartják a jelenséget. Az NRC Piackutató júniusban a globális felmelegedés időjárásra gyakorolt hatásairól kérdezte az internetezőket.