Kovács Ágnes 1:08.60 perces idővel bronzérmet nyert 100 m mellen a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.

A negatív magyar sorozatnak Kovács Ágnes vetett véget: a hazai klasszis Európa-bajnoki bronzérmes lett 100 m mellen 1:08.60 perccel, a magyar úszókülönítmény első medálját szerezve a Maritszigeten.

Nagyszerűt alakított a Kőbánya SC nagyasszonya, s a jelző feltétlenül használható egy olimpiai bajnok, kétszeres világbajnok és hétszeres Európa-bajnok esetében, aki jó fél évtizede versenyzett és teljesített ennyire jól, mint a budapesti kontinensviadalon. Nem véletlen, hogy ennek a harmadik helyének úgy örült, mintha nyert volna, hiszen idehaza érte el a diadalt.

A sportág szempontjából is a legjobbkor éli sokadvirágzását a 25 éves állócsillag, aki ráadásul még az 50-es távon, s fő számában, 200 m mellen is próbálkozhat.

"Hihetetlenül boldog vagyok, ráadásul a Margitszigeten én nyertem az első magyar érmet. Az volt a taktika, hogy ne kezdjek túl erősen, ez bejött, mert a végén éreztem, hogy még maradt bennem erő a hajrára. Igazából nem figyeltem senkire, csak arra, hogy a közönség végig értem szorít, ami még a medencében is érezhető volt. Ez adott erőt. Elsírtam magam, amikor megláttam az eredményjelzőt, hiszen hat éve nem nyertem érmet Európa-bajnokságon, öt éve pedig semmilyen világversenyen".

Úszó Eb: több mint ezer versenyző indul

Negyven országból 1008 versenyző vesz részt az úszók, műugrók, műúszók és nyíltvízi úszók szerdán kezdődő és augusztus 6-ig tartó magyarországi Európa-bajnokságán, amelyről rekordot jelentő módon 43 televíziós társaság közvetít. Az Eb képei összesen félszáz országba jutnak el.

hvg.hu Itthon

Úszó EB: szórakozás, közönség, biztonságiak – ingyen

A margitszigeti úszó EB vasárnapi versenyeire ingyen lehetett volna bemenni, de túl sokan szerettek volna élni a szervezők gesztusával, ami a jelek szerint némi fejetlenséghez vezetett. A marketing jobban működött, mint a szervezés.

Javier Bardem: "Ne vegyünk műanyag palackos vizet? Jó, de akkor hol vannak az üveges kiszerelések?"