szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nem született megállapodás azon hétfői négypárti parlamenti fórumon, amelyen Fidesz és a KDNP kezdeményezésére női képviselők vitatták meg az október 23-ai eseményeket.

A sajtó számára nyitott beszélgetésen, amelyet Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke kezdeményezett az október 23-ai "rendőri brutalitások" ügyében, az MSZP nem képviseltette magát, úgy vélték, a rendőrség eljárását nem megvitatni, hanem megvizsgálni kell.

A beszélgetésen az SZDSZ részéről Sándor Klára ügyvivő, az MDF-től pedig Dávid Ibolya elnök vett részt, azonban ők is még a vita közben távoztak, parlamenti elfoglaltságukra hivatkozva.

A fórum célja a Fidesz és a KDNP szándékai szerint egy közös nyilatkozat elfogadása lett volna, amelyben női politikusok azt szögezik le, hogy "értetlenül és döbbenten állnak az előtt az eseménysor előtt, amely nyílt ellenségeskedéshez, fékevesztett indulatokhoz, és kegyetlen erőszakhoz vezetett". A nyilatkozattervezet szerint a női politikusoknak tenni kell azért, hogy az erkölcsi törvények semmibe vétele, a demokratikus szabályok felrúgása és az erőszak helyett a szolidaritás és az együttműködés kapjon helyet.

Sándor Klára hozzászólásában azt mondta, a nyilatkozatot azért sem tudja elfogadni, mert ő maga egyáltalán nem áll értetlenül az október 23-án történtek előtt, véleménye szerint ugyanis az ellenségeskedés akkor kezdődött, amikor egy politikai erő Magyarországon megpróbálta és azóta is megpróbálja kisajátítani a nemzeti lobogót, és magyarnak azt tarja, aki vele van.

Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke erre reagálva csalódottságának adott hangot, mert, mint mondta, eddig azt tapasztalta, hogy Sándor Klára kiállt az emberi jogok és a gyülekezési jog védelme mellett. A beszélgetésen megjelent szemtanúk és fideszes képviselők, köztük Wittner Mária 56-os halálraítélt is vitába kezdett Sándor Klárával, azt hangsúlyozva, hogy "tudatos rendezés" érvényesült az erőszakos eseményekben, a kormány pedig "nem fogja feltárni saját bűneit".

Selmeczi Gabriella (szintén Fidesz) azt mondta: az október 23-án történtek a hatalom jól megszervezett, kigondolt akciói voltak, annak érdekében, hogy az emberek ne menjenek az utcára, és ne kritizálják kormányt.


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Csökkent a bizalmunk a demokratikus intézményekben

Az elmúlt egy évben a demokratikus intézményrendszerek közül a köztársasági elnök és az Alkotmánybíróság volt a legnépszerűbb, míg a legkevesebb bizalmat a szakszervezetek, a politikai pártok, a kormány, a parlament és az egyházak iránt táplálják a magyarok - áll a Medián közvélemény-kutató intézet felmérésében.