szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Magyarország első férfierőszak elleni információs telefonvonalát indítja el a Habeas Corpus Munkacsoport csütörtökön. A magatartásukon változtatni akaró férfiak számára nyújt információs és segítséget a vonal, amelynek túlsó végén is férfiak ülnek.

Nemcsak a verés az erőszak
A Habeas Corpus közleményében arra is kitér, hogy nálunk a párkapcsolati erőszak áldozatainak 95 %-a nő, elkövetőinek 90 %-a pedig férfi. Mindezek mellett a nők szerepe a helyzetüket érintő döntések meghozatalában, a foglalkoztatásban, a tulajdonviszonyok területén egyaránt marginális; helyettük férfiak döntenek a legfontosabb kérdésekben.
A Stop-Férfierőszak Vonal elsődleges céljának a nőket és gyerekeket sújtó erőszak elleni férfifellépés társadalmi bázisának megteremtését és ezen keresztül a bántalmazottak védelmét tekinti. A vonal fórumot biztosít a magatartásukon változtatni akaró bántalmazóknak és azoknak a férfiaknak, akik készek tenni a nők elleni erőszak megszűntetéséért.

A projekt keretében erre a feladatra kiképzett férfi telefonos ügyelők a betelefonáló férfitársaikat konfrontálják hatalmi, bántalmazói attitűdjeikkel és támogassák őket a változásban.  A Habeas Corpus szerint - áll a szervezet közleményében - így elkerülhető a manapság divatos, a bántalmazást betegségnek tekintő felfogás, amely nem alkalmas arra, hogy a bántalmazó felelőssége egyértelműen megállapítható legyen.

A vonal a mindenhonnan helyi tarifával hívható 06-40-200-744-es kékszámon.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Nagy Gergely (hvg.hu) Kult

A nők elleni erőszak társadalmi kód

Magyarországon hetente legalább egy nő meghal élettársa, vagy férje erőszakos magatartása következtében, élete során pedig minden ötödik nő kerül olyan párkapcsolatba, ahol rendszeresen megütik vagy megverik. Az agressziónak azonban nem csak fizikai formái léteznek. Szil Péter (54) pszichoterapeuta most publikált könyvében részletezi mindezt (Családon belüli erőszak: a férfiak felelőssége). S közben nem kevesebbet, mint társadalmi szembenézést sürget. Szil Pétert a hvg.hu kérdezte.