szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hónapokig tartó huzavona, halasztások után ma reggel a román pénzügyminisztériumban kibontották az utolsó, még állami kézben lévő pénzintézmény, a takarékpénztár (CEC) privatizációs versenyében talpon maradt OTP és National Bank of Greece (NBG) ajánlatait.

Sebastian Vladescu pénzügyminiszter bejelentette, a legtöbb pénzt a görögök ajánlották, ám mivel az OTP „nem tette le végleges árajánlatát”, és konkurensével ellentétben, a utolsó hetekben nem emelt a vételi áron, a magyar ajánlatot nem fogadják el. Így az NBG hiába nyerte meg a tendert, mégsem kapja meg a CEC-et, mert a törvény értelmében két érvényes pályázat szükséges.

A takarékpénztár tehát, a román állam nyakán marad, és két éven belül tilos újabb privatizációs pályázatot kiírni. Bukarest a legkiterjedtebb vidéki hálózatot fenntartó 69,9 százalékát akarta eladni, és körülbelül 500 millió eurós vételárra számított.

Az ellenzéki szociáldemokraták (PSD) és nagyromániások (PRM) egyébként vehemensen ellenezték a CEC eladását, a héten a parlamentben még egy, végül elbukott bizalmatlansági indítványt is letettek az ügy érdekében.

Irházi János

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

BÉT: októberben kiugró forgalom az OTP-ügylet miatt

A Budapesti Értéktőzsde azonnali piacán októberben a részvényforgalom kétszeres árfolyam értéken számolva 1199,741 milliárd forint volt a szeptemberi 982,8 milliárd forinttal szemben - közölte a BÉT a honlapján csütörtökön közzétett összesítőt. Az előző év októberéhez képest a forgalom 22,5 százalékkal nőtt.