Tetszett a cikk?

Szakszervezeteik szerint az elmúlt hónapok intézkedései a doktorok oktatását végző klinikákat érintik a leghátrányosabban, olyannyira, hogy – az érdekképviseletek szerint – az elbocsátások miatt a betegellátás is veszélybe kerül - olvasható a Magyar Rádió portálján.

Lehetetlen helyzetbe kerültek az orvosegyetemek a finanszírozás április elsejei átalakítását követően - írja a Magyar Rádió honlapja. Az intézmények vezetői azt javasolják, hogy az egészségügyi miniszter haladéktalanul tekintse át a betegfinanszírozás úgynevezett progresszív részét, vagyis a legnagyobb felkészültséget igénylő betegek ellátásának finanszírozását. Kovács E. Gábor, a Pécsi Tudományegyetem orvoskarának rektor-helyettese a Magyar Rádiónak elmondta: a helyzetet azonnal tisztázni kell, különben csődbe jutnak az orvosegyetemek.

Kovács E. Gábor elmondta: a miniszter asszony azt ígérte, hogy két-három hónap múlva felülvizsgálja, ami annyit jelent, hogy egy két-három hónapig tartó felülvizsgálat következik, majd három hónapos finanszírozási késés. Egyöntetű véleménye az orvosegyetemeknek, hogy kilenc hónapjuk nincs, az alatt ez a rendszer be fog dőlni.

A Semmelweis Egyetemen hétfőn dől el az, hogy megalakítják-e a sztrájkbizottságot az intézményben – mondta Berki Zoltán, az egyetem szakszervezetének titkára.

A Népszabadság információi szerint a szegedi orvosegyetemen is megfontolják a sztrájkot. Egyelőre csak Debrecenben nem látják kritikusnak a helyzetet.

Ha sztrájkba lépnek az orvosegyetemek, csak az akut és a sürgős eseteket látják el.

(Magyar Rádió)
 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!