szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A pécsi közgyűlés feloszlatását kezdeményezi a Fidesz és az Összefogás Pécsért Egyesület, ugyanis véleményük szerint a város önkormányzata, megválasztása óta, nem demokratikus keretek között működik, sorra születnek a rossz döntések, és folyamatos az ellenzéki vélemények mellőzése.

Révész Mária, a közgyűlés feloszlatását kezdeményező Fidesz-KDNP-frakció vezetője elmondta, a  városvezető koalíció politikáját megválasztásuktól kezdve az önkényesség és a lakosság megsarcolása jellemzi. Már az első érdemi közgyűlés áremelésekkel kezdődött és az év elejére volt olyan városi szolgáltatás, ahol több mint 50 százalékkal emelkedtek a fogyasztók terhei.
 
Kitért arra is, véleményük szerint a demokrácia megcsúfolása volt, amikor az önkormányzati tulajdonú cégek felügyelőbizottságaiba az ellenzéknek egyetlen helyet sem akart adni a városvezető koalíció. Többórás vitát követően  mindössze hat, stratégiailag fontos cég irányításába nyerhettek végül bepillantást, miközben több városvezető honatya kettő, vagy annál több igazgatótanácsi, illetve felügyelő-bizottsági hellyel rendelkezik. Szólt arról is, demokratikus jogaikat korlátozza a közgyűlés szervezeti és működési szabályzatának olyan módon történt módosítása, amely az ellenzék hozzászólási lehetőségeit drámai módon lecsökkentette.
 
A frakcióvezető hangsúlyozta, véleményük szerint a  városvezetés kettős politikát folytat, míg az egyik oldalon spórolásra kényszerítik a város lakóit, addig a másikon számolatlanul megy ki a pénz a városházáról. Például a Pécsi Városüzemelési és Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatójának távozása a cég éléről, az Európa Kulturális Fővárosa program építészeti igazgatójának menesztése, valamint a Pécsi Temetkezési Vállalat igazgatójának végkielégítése, egyaránt jelentős terhet ró a városra.
 
Megannyi hasonló intézkedés zajlott le az elmúlt nyolc hónapban, aminek köszönhetően a demokrácia sorra csorbát szenvedett. Kitért arra is, hogy lépésükről, s annak indokairól levélben értesítették a város polgármesterét, amelyben egyben felkérték, a soron következő közgyűlésen vegye napirendre a pécsi közgyűlés feloszlatását.
 
Papp Judit, Pécs címzetes jegyzője elmondta, közgyűlés feloszlatására a hazai önkormányzatiság történetében alig akadt példa, ugyanis azt csak alkotmánysértés esetén, az Alkotmánybíróság döntését követően, az Országgyűlés rendelheti el.
 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Tollert díszpolgárrá avatnák a pécsi szocialisták

Díszpolgári címet kíván adományozni a tavaly nyári autóbalesete óta kómában fekvő Toller Lászlónak a pécsi közgyűlés szocialista frakciója, a jobboldali képviselők azonban nem támogatják a javaslatot.

MTI Itthon

Tubes: Pécs megtámadja az építési engedélyt

Pécs önkormányzata megfellebbezi a Honvédelmi Minisztériumnak a Tubes-hegyre tervezett katonai lokátorra vonatkozó, a napokban kiadott építési engedélyét - erről határozott a város közgyűlése.

MTI Itthon

Tubes-ügy: határozatképtelen volt pécsi közgyűlés

Határozatképtelenség miatt berekesztette a pécsi közgyűlés csütörtöki rendkívüli ülését Tasnádi Péter polgármester, így a képviselők nem tudtak dönteni a Tubesre tervezett katonai radar helyszínére vonatkozó változtatási tilalom elrendeléséről.