szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az MSZP kiskunhalasi szervezeténél tartott tagrevízió utáni tisztújításon a tagok közel kilencven százaléka megjelent - értesült az MTI több szocialista forrásból is.

Az MSZP országos elnöksége 2005-ben rendelt el tagrevíziót, majd tisztújítást az elnökség egyik tagjának részvételével a Zuschlag Jánost is tagjai között tudó kiskunhalasi MSZP-nél. A tisztújítás előtt lezárták a tagfelvételt, így a kiskunhalasi szervezetben csak azok szavazhattak a tisztségviselőkre, akik egy bizonyos határnap előtt az MSZP tagjai voltak.

Az MTI által megkérdezettek egybehangzóan azt állították, hogy a kiskunhalasi szervezet tisztújításán a tagok 80-90 százaléka megjelent, tehát nem voltak fiktív tagok. Az egyik forrásunk azonban megjegyezte, azt nem vizsgálhatták, hogyan jöttek, vagy hogyan hozták oda a tagokat. Egy másik forrás jó szervezőnek nevezte Zuschlagot, szerinte ezért nőhetett meg a kiskunhalasi MSZP taglétszáma.

A Népszabadság csütörtöki számában írt arról, hogy Szabó Károly, az MSZP Bács-Kiskun megyei elnökségének tagja, kiskunhalasi önkormányzati képviselő az állítja, 2005-től tisztázni szerették volna Zuschlag János szerepét. Szabó Károly szerint az egyik szakiskolában Zuschlag munkatársai aláírattak egy nyilatkozatot a diákokkal, amelynek alapján később MSZP-tagok lettek. A diákok nem vettek részt alakuló gyűlésen, vezetőségválasztáson.

A napilap írása szerint a kiskunhalasi alapszervezet rövid idő alatt 120 főről csaknem 500 főre duzzadt, és döntő befolyást szerzett az MSZP megyei tisztségviselőinek megválasztásában.

Szabó Károly az esettel kapcsolatban a párt több vezetőjéhez, köztük Hiller István akkori pártelnökhöz és Simon Gábor választmányi elnökhöz fordult.

Hiller István oktatási és kulturális miniszter, az MSZP jelenlegi alelnöke a Népszabadságnak azt mondta: pártelnökként 2005-ben tagrevíziót rendelt el a kiskunhalasi MSZP-ben, amelynek során minden tagnak meg kellett jelennie a megyei ellenőr előtt, és igazolnia kellett tagságát, és akkor fantomtagot nem találtak.

Simon Gábor elmondta: a tagrevízió lezárult, neki a választmány elnökeként nincs és nem is volt olyan jogköre, hogy újból elindítson egy vizsgálatot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vélemény

Topolánszky Gyurcsányról, Zuschlagról és Ocsovairól

Debreczeni József könyvében Gyurcsány Ferenc felidézi az ifjúsági és sportminisztérium élén eltöltött időszakot, és kábítószerügyekben illetékes helyettes államtitkárát, Topolánszky Ákost „elsőrendű szakembernek, tisztességes köztisztviselőnek” nevezi. Fájlalja, hogy 2003 októberében menesztették a minisztériumból, amiért az akkori közigazgatási államtitkárt teszi felelőssé. Topolánszky, aki ma a Nemzeti Drogmegelőzési Intézet igazgatóhelyettese, most az egykori tárcán belül kialakult informális hierarchiáról, a "visszautasíthatatlan" követelésekről, a pályázati pénzek elosztását eleve meghatározó politikusi előzsűriről beszél, és feltárja kirúgásának valódi körülményeit.

MTI Itthon

Feladta magát Zuschlag titkára

Újabb embert vett őrizetbe az ügyészség a Zuschlag János nevével fémjelzett bűnügyben, miután feladta magát a szocialista politikus eddig körözött személyi titkára.

hvg.hu Itthon

Zuschlag-ügy: titkár őrizetben, bt. eltűnőben

A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség bekérte ugyan 12 alapítvány dokumentációját, amelyek a Gyermek, Ifjúsági és Sportminisztériumtól 2000 és 2002 közötti időszakban kaptak támogatást, ám a nyomozás hivatalosan egyelőre csak a 2002 és 2006 közötti időszakra terjed ki. Megtudtuk: Zuschlaghoz kapcsolható, "láthatatlan" bt. működik Nagykovácsiban.