szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Akár 100-120 ezer forintot is kérhetnek a diákoktól az egyetemek azért, mert a hallgató több vizsgát teljesített, mint amennyi elő van írva; ha a fiatalok nem fizetik ki a szorgalmukért kirótt sarcot, nem kapják meg a diplomájukat - írta a pénteki Magyar Nemzet.

Több hallgató megkeresése alapján a napilap arról ír, hogy a záróvizsgák előtt hatalmas összeg megfizetésére kötelezi őket az egyetem. A diákokat arra hivatkozva sarcolják meg, mert túl sok tantárgyból tettek sikeres vizsgát.

Az egyetemek jogszerűen járnak el: egy jelenleg érvényes kormányrendelet lehetővé teszi, hogy az iskolák pénzt kérjenek a diákoktól azért, ha 10 százalékkal több vizsgát tesznek le sikeresen, mint amennyi a képzés elvégzéséhez elengedhetetlen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Karrier

Melyik hazai egyetemen kell a legborsosabb tandíjat fizetni?

A tanulmányaikat szeptembertől alap-, mester- vagy osztatlan képzésen elkezdő, költségtérítést fizető hallgatók Magyarországon 10 ezer és közel másfél millió forint közötti összeget fizetnek majd ki az oktatásért félévente.

MTI Itthon

„A tandíj egyfajta befektetés”

Az SZDSZ-Új Generáció elnöke szerint a tandíj igazságosabbá teszi a felsőoktatási teherviselést, amiatt senki sem marad ki az egyetemi vagy főiskolai képzésből.

MTI Itthon

HÖOK: a tandíj nem politikai kérdés

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) folytatja tandíj ellenes küzdelmét, a tandíj ugyanis nem politikai kérdés, és rendkívül fontos a társadalom véleménye a március 9-i népszavazáson - mondta Miskolczi Norbert, a hallgatói szervezet elnöke.