szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Elutasították a Labirintus Kiállítás-szervező Kft. fellebbezését, amit a budavári labirintust üzemeltető cég a helyi önkormányzat március 28-án hozott döntése ellen nyújtott be.

Ez egyben azt is jelenti, hogy érvényben maradt az eredeti határozat, s így továbbra sem látogatható a budai vár alatti, korábban turisztikai célokra fenntartott mélypincerendszer, amelyet a Labirintus Kiállítás-szervező Kft. tartott fenn - mondta Deák Ferenc, a budavári önkormányzat jegyzője. Tájékoztatása szerint ennek értelmében az I. kerületi rendőrkapitányság a barlangban működő üzletet még csütörtökön bezárta.

A barlangrendszer bejáratán lévő zár érintetlenségét a budavári önkormányzat, valamint az I. kerületi rendőrkapitányság rendszeresen ellenőrzi - olvasható a távirati irodához eljuttatott közleményben.

A jegyző emlékeztetett arra, hogy a budavári önkormányzat 2008. március 28-án azonnali hatállyal elrendelte a labirintus bezárását, mert a Labirintus Kft. az Úri utca 9. szám alatti vári mélypince- illetve barlangrendszerben programszervező és turisztikai tevékenységet folytatott, holott erre nem volt engedélye.

Erélyi Gábor, a Budavári Labirintus Kft. ügyvezető igazgatója akkor azt hangsúlyozta, hogy ők nem végeztek kereskedelmi hatósági tevékenységet, emiatt ilyen típusú engedélyre nem is volt szükségük. A Fővárosi Közigazgatási Hivatal, valamint a V. és II. kerületi igazgatási iroda is megállapította ezt - tette hozzá.

A vár alatti barlangrendszer hévizes feltörések és kimosódások révén jött létre, nagysága világviszonylatban egyedülálló. A hévizes barlangfülkék egyszerre jelentettek menedéket és vadászterületet a félmillió évvel ezelőtt itt megjelenő ősember számára.

Az 1980-as évek elején itt kapott otthont az első magyar panoptikum. Az 1997-es rekonstrukciós munkálatok nyomán több mint 4 ezer négyzetméteren hoztak létre ott kiállítási helyiségeket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Csongrád megyében indulhat büntetőeljárás Tomcat ellen

A Csongrád Megyei Főügyészségre továbbította a Legfőbb Ügyészség azt nyílt levelet, amelyet a Nyilvánosság Klub ügyvivői testülete fogalmazott, és amely alapján akár büntetőeljárás is indulhat a Tomcat néven ismert Polgár Tamás ellen - értesült a HavariaPress.

MTI Itthon

Az APEH is vizsgálódik a mézhamisítási ügyben

Lakossági bejelentés alapján vizsgálódik az élelmiszerlánc-biztonságáért felelős hatóság, valamint az APEH több mézelőállító üzemnél, ahol azt feltételezik, hogy nem megengedett anyagok felhasználásával hamisítottak mézet - mondták el pénteken Budapesten az APEH és az FVM közös sajtótájékoztatóján, amelyet a mézügy kapcsán tartottak.