szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Mikor kap állami kitüntetést Alföldi Róbert? címmel szólította meg a nemzeti erőforrás minisztert Novák Előd. A tárcavezető helyett Halász János államtitkár válaszolt. De Ujhelyi István házelnök is közbeszólni kényszerült.

Novák Elődöt 15 másodperc után megszakította Ujhelyi István, szocialista házelnök az azonnali kérdések és válaszok óráján a parlamentben. "Most már tudjuk miért nem váltják le a Nemzeti Színház éléről Alföldi Róbertet. Azért, mert senki nem mer hátat fordítani neki" - mondta Novák Előd, mire Ujhelyi megvonta tőle a szót. Azt mondta a képviselőnek, hogy kijelentése: "ízetlen, sem a magyar Országgyűléshez, sem az európai kultúrkörhöz nem csatlakoztatható" , és azt is hangsúlyozta, nem fogja ezt eltűrni a jövőben sem.

Novák Előd erre úgy reagált - a szót visszakapva -, hogy Ujhelyinek "jogában van közbeszólni sajnos még ma" - , de véleménye szerint méltatlanabb, ami a Nemzeti Színház színpadán van. Meddig használhatják a Nemzeti Színházat még melegedőnek Alföldi Róbert és barátai? Ezt követően egy Pálffy István által írt levelet olvasott fel, amely - elmondása szerint - a KDNP álláspontját tükrözi.

Halász János megköszönte Ujhelyi helyreutasítását, s türelemre intette Novákot, hozzátéve, hogy nem terveznek kitüntetést adni Alföldinek.

Novák Előd ismét szóhoz jutván úgy fogalmazott: Ujhelyinek Balatonőszödön kellett volna keménykednie, nem pedig itt. A mondat közepén az elnök elvette tőle a szót, hozzátéve, hogy nem kell eltűrnie, hogy az ő vezetését bírálják.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Elek István Vélemény

Elek István: Alföldi Róbert, a „kultúrdiplomata”

Azt hiszem, azoknak van igazuk, akik szerint mindnyájan jobban jártunk volna, ha Alföldi Róbert színházigazgatóként is marad a szakmájánál. És még csak véletlenül sem jut eszébe, hogy a román-magyar kulturális diplomácia színpadára is fellépjen.

hvg.hu Kult

Nem megy el Alföldi Róbert az albizottság ülésére

Korábbi tervével ellentétben nem megy el Alföldi Róbert a parlament kulturális és sajtóbizottsága ellenőrző albizottságának csütörtöki ülésére - értesült a Népszava a Nemzeti Színháztól.

MTI Itthon

Alföldi-ügy: "terroristamódszer a telefonszámok nyilvánossá tétele"

Terroristamódszer, hogy a kuruc.info nyilvánossá tette Alföldi Róbert színházigazgató és az állításuk szerint "őt védelmező" négy fideszes parlamenti képviselő mobiltelefonszámát - mondta a parlament kulturális és sajtóbizottságának, illetve ellenőrző albizottságának fideszes tagja.