A gyüttmenteket megállíthatja az önazonossági törvény, de a lakások értékcsökkenését nem
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Bár a tegnapi uniós antré miatt sajnálja a miniszterelnököt Tamás Gáspár Miklós, a filozófus továbbra is úgy véli, hogy a médiatörvénynél sokkal súlyosabb dolgok történnek hazánkban.
"Nem vagyok Orbán Viktor híve, de szörnyű volt látni azt a megaláztatást, amin keresztül kellett mennie a miniszterelnöknek. Legalább 20 beszédben bírálták őt, amit másfél órán keresztül végig kellett hallgatnia. Egy ilyen nyilvános kudarc a világ színe előtt szinte hihetetlen, bizonyos értelemben tragikus volt a tegnap. Attól azonban, hogy megsajnáltam a miniszterelnököt, nem változik politikai szembenállásom" – fogalmazott a filozófus a Klubrádióban. Tamás Gáspár Miklós elmondta, továbbra is úgy véli, rendkívüli következetességgel épül ki egy új rezsim, azok a jogszabályok, amelyeket megfogalmaznak, ugyanis nem átgondolatlanok, ügyetlenek, vagy újak.
"A Médiahatóság ezentúl a közszolgálati médiumokban dolgozó munkatársak munkaadója egy olyan országban, ahol ma már indoklás nélkül bocsáthatják el az állami alkalmazottakat. Egzisztenciális kiszolgáltatottságuk egyértelmű. Másrészt mindenki tudja, hogy a közszolgálati médiák élére jobboldali vezetőket neveztek ki. Az egyes politikai húzások, lépések, kinevezések, az intézmények kiépítése, a jogi háttér - ezek mind összefüggenek és szisztematikus jelleget öltenek. Itt nemcsak arról van szó, hogy korlátozzák a szólásszabadságot, hanem arról, hogy ennek helyére egy működő, összefüggő propagandaközpontot állítanak, amelynek alkalmazottai az újságírók. A cenzúra munkaadója is egyben a riportereknek" - mondta a filozófus.
"Emellett a civil társadalmi szervezeteknek nincs joguk arra, hogy adott ügyekben jogi lépéseket kezdeményezzenek, ezáltal a bíróságon keresztül lehetetlenné válik az állam bírálata, ez aztán összekapcsolódik a sztrájktilalommal. Nemcsak fékeket és ellensúlyokat iktatnak ki, hanem átépítik a jogrendszert, amit eddig úgy-ahogy, de azért mégiscsak használhatott a társadalom arra, hogy beavatkozzon az állam életébe" - hangsúlyozta Tamás Gáspár Miklós.
"Európa ide-oda, Magyarországon dőlnek el dolgok, a magyar népnek kell majd eldöntenie, hogy mit kezd ezzel a helyzettel. A kérdés az, hogy ha elfogadják ennek megkoronázásaként az új alkotmányt, és valaki meg akarja ezt változtatni, hogyan akarja ezt majd legálisan megtenni, erőszak nélkül. Olyan helyzetet alakít ki Orbán Viktor és kormánya, amelyben nem lehet demokratikusan, békésen és törvényesen módosítani, amit létrehoznak; olyan konfliktus alapjait teremti meg, amelybe belegondolni is rettenetes" - vélte a filozófus.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Témák és vélemények a világlapokból.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.
A ferdőzés szarvasmarhákat érint, a mezőny 35 kilométerrel kevesebbet tesz meg a tervezettnél.