Rudi Zoltánt szerdán 9 órára idézték be a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Gazdaságvédelmi Főosztályának I. számú Gazdaságvédelmi Osztályára, a Kiemelt Ügyek Csoportjához - írja közleményében az ügyvéd.
A kihallgatáson elhangzott gyanúsítás szerint az MTV óbudai székházának bérleti szerződésével összefüggésben merült fel hűtlen kezelés gyanúja. Az MTV volt vezetője a gyanúsítás ellen panasszal élt, mivel szakmai meggyőződése szerint elnöksége idejében az MTV Zrt. menedzsmentje nem követett el hűtlen kezelést.
"Ennek bizonyítása és a részletek pontos feltárása érdekében az MTV volt elnöke maximálisan együttműködik a hatóságokkal, a tőle telhető minden információval és magyarázattal segítve az eredményes nyomozást" - tette hozzá Békés Ádám ügyvéd.
A BRFK az MTI kérdésére azt közölte, hogy a gyanú szerint Rudi Zoltán megszegte vagyonkezelői kötelezettségét, amikor 2007-ben indokolatlanul magas összegű bérleti díjat tartalmazó szerződést kötött egy kft.-vel az MTV új székházának bérbeadásáról, és azzal összefüggésben az MTV-nek okozott vagyoni hátrány összege meghaladja a 600 millió forintot. Az eljárást a volt tévéelnök szabadlábon hagyása mellett folytatja le a rendőrség.
"Ügyfelem ártatlannak vallotta magát a hűtlen kezelés bűntettében. Hozzátette: írásbeli vallomással is szolgált, hogy egyértelművé tegye, az MTV vezetőjeként az elnöksége idején a hatályos jogszabályok, köztük a médiatörvény és a gazdasági társaságokról szóló törvény előírásainak betartásával járt el, a tulajdonosi jogok gyakorlójának, az MTV Közalapítvány Kuratóriuma döntéseit, valamint a korábbi parlamentek és kormányok kötelező erejű határozatait hajtotta végre" - olvasható a közleményben.
"Az egykori elnök meggyőződése, hogy szakszerűen jártak el azok a vezető munkatársai is, akik a bérleti szerződés létrehozásáért és a beruházás felügyeletéért voltak felelősek az MTV részéről" - tette hozzá.
Rudi Zoltán 22 éven át volt az MTV munkatársa különböző beosztásokban, az elnöki posztot 2004. március 5-e és 2008. március 5-e között töltötte be. Ő volt az MTV egyetlen olyan elnöke a rendszerváltás után, aki kitöltötte négyéves ciklusát, és egyben ő volt az MTV utolsó elnöke is, mert megbízatásának lejárta után már nem választottak elnököt a közmédium élére - idézte fel a közlemény.