Utcai szóváltásnak vetett véget egy szolgálaton kívüli rendőr június elején Egerben. Az ATV részletesen feltárta a történteket, amiből kiderült, hogy a szomszédjaival veszekedő, mankójával hadonászó 73 éves bácsit a rendőr vélhetően a kelleténél nagyobb erővel bántalmazta.
Egy szemtanú szerint a férfit a földre nyomta, kezeit kicsavarta, és ütötte-verte, ahol érte, öklözte az arcát. A szemtanú le is fotózta a bántalmazást, de a rendőr élettársa kikapta a kezéből a telefont, és kitörölgette a képeket - állítja az ATV-nek nyilatkozó nő. Egyetlen kép maradt meg a bántalmazásról, amelyen látszik, milyen pózban feküdt a földön a férfi, aki hetekkel később önkezével vetett véget az életének.
Mivel a bácsi előzőleg kisebb hámsérülést okozott haragosa ujján a mankóval, könnyű testi sértés miatt eljárás indult ellene, csak úgy, mint hivatalos személy elleni, felfegyverkezve elkövetett erőszak miatt, ugyanis a történtek előtt az idős ember gázspray-t vett elő, és a rendőr felé ütött a mankójával. A nyomozati iratokban arról nem esik szó, hogy a leállított bácsi is sérüléseket szenvedett, csak a szomszéd és a rendőr sérüléseit listázzák.
Pedig a 73 éves férfi a rendőri intézkedés következtében koponya-, mellkas-, könyök- és alkarzúzódásokat szenvedett a kórházi zárójelentés szerint. A zárópapír megállapítja továbbá, hogy a sérülések testi erővel elkövetett testi sértés miatt keletkeztek, és hogy a bácsinak enyhe, illetve közepesen súlyos alkoholmérgezése volt a történtek idején.
A megvert férfit a kórházból csak nyomkövetővel a lábán engedték haza.
Családja szerint az idős embert annyira megviselték a történtek, hogy élete utolsó heteiben már alig beszélt szeretteivel, csak az ügy irataival foglalkozott, majd június 25-én este megölte magát. Búcsúlevelet nem hagyott, felesége csak egy ügyészségnek szóló levelet talált. A hivatalos személy elleni erőszak miatt indított eljárást a gyanúsított halála miatt megszüntették.
Az elhunyt feljelentése alapján a Központi Nyomozó Főügyészség hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás miatt nyomoz ismeretlen személy ellen.
Ha ön úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.