szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Megindokolta nekünk a Külgazdasági és Külügyminisztérium, miért lép ki a magyar kormány a Nyílt Kormányzati Együttműködésből.

A keddi Magyar Közlönyben jelent meg a határozat arról, hogy Magyarország kilép a 2011-ben alapított Nyílt Kormányzati Együttműködés (Open Government Partnership) nevű nemzetközi kezdeményezésből, amelybe ugyanez a kormány lépett be 2012-ben.

Egy nappal a szervezet párizsi csúcstalálkozója előtt hozták nyilvánosságra a magyar kormány döntését.

A csatlakozás részeként Magyarország vállalást tett egyebek mellett a költségvetési adatok és a közpénzek felhasználására kötött szerződések nyilvánosságának erősítésére, a közbeszerzési adatok kereshetőségének javítására és az integritásirányítási rendszer hatékonyságának növelésére a közigazgatásban.

KKM: nincs valós párbeszéd, nincs az egésznek semmi értelme

A hvg.hu megkérdezte a Külgazdasági és Külügyminisztériumot az OGP-ből való kilépésről.

A tárca szerint a Nyílt Kormányzati Együttműködés a jó kormányzati gyakorlatok megvitatása helyett „egyes országok leckéztetésének terepévé vált, valós párbeszédet nem folytat, a tényeket elferdíti, és egyoldalú jelentéseket készít”.

„A jelentésekben a hazánkat folyamatosan bíráló úgynevezett civil szervezetek véleménye megjelent, a kormányzati választ azonban negligálták. Semmi értelme, hogy egy ilyen, az alapításkor kitűzött céloktól és elvektől teljesen eltért szervezetben fenntartsuk tagságunkat” – fogalmaznak a válaszban.

Szijjártó Péter kedden a kormány döntéséről értesítette a Nyílt Kormányzati Együttműködés kormányzó bizottságát – tették hozzá.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!