Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Mráz Ágoston Sámuel a Heti Válasznak beszélt az Elios-ügyről.
A hódmezővásárhelyi ellenzéki győzelem után készült a Heti Válasz szokásos páros interjúja Mráz Ágoston Sámuel és Török Gábor politikai elemzőkkel. A kormányközeli Nézőpontnak dolgozó Mráz csillapítani igyekszik a Fidesz vereségének jelentőségét, és az az álláspontja, hogy a Fidesz győzelme biztos, amennyiben az országgyűlési választást tudatosan miniszterelnök-választásként kommunikálná a Fidesz. Ezt arra alapozza, hogy Orbán Viktor népszerűsége magasabb a kormánypárténál, illetve versenytársainál is.
Ugyanakkor abban egyetértenek, hogy ahogy Hódmezővásárhelyen, úgy az országban is bizonytalanná váltak a közvélemény-kutatási eredmények, hiszen egyértelműnek látszott a Fidesz fölénye.
A másik fontos téma az Elios-ügy, amely viszont éppen Orbánt kezdi ki, mivel itt vejének többmilliárdos korrupciós ügyére derített fényt az Európai Uniós csalásellenes hivatala, az OLAF.
Mráz megjegyzi, hogy ezt az egészet Brüsszel beavatkozásaként kezeli, ám Török szerint ettől még a jelentés tartalmával is foglalkozni kellene. Erre válaszolja a Nézőpont elemzője, hogy "jót tenne, ha a Fideszben elhangozna valami olyasmi, hogy zéró tolerancia van a korrupció ellen".
Az nem világos, hogy ennek nyomán Tiborcz István vagy más Orbán-családtagok letartóztatását is jótékonynak gondolja-e, de erről már neki kell beszámolnia a pártvezetés előtt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.