Később pedig a Guardian hasábjain fejtegette, hogy Európának meg kell állítani a szégyent, nem kéne hagyni, hogy a saját pénzén számolják fel a demokráciát, az illiberális demokrácia önellentmondás.
Most az Euronews készített interjút a történésszel. Elfogadhatatlan, hogy európai adófizetők pénzén rombolják le az európai értékeket, véli a történész. Majd azt fejtegette, hogy Magyarország viszonylag kis ország, ahol már nincs demokrácia.
Az EU tagállama, ahol nincs demokrácia? – tette fel a kérdést.
"Hungary is not a democracy anymore. This is a fundamental challenge to our values and principles to which the EU has been built" - Historian Timothy Garton-Ash told Euronews. "Orbán demolished liberal democracy w the aid of EU taxpayers money, this is shocking and has to stop" pic.twitter.com/h9gyvh5z0R
De azt mondta, hiba lenne véleményem szerint a populizmust, a nacionalizmust vagy a liberalizmust kelet európai problémaként kezelni, elég csak Salvinire vagy Le Penre, Olaszországra és Franciaországra gondolni.
Mit tehetünk a populizmus ellen? Timothy Garton Ash szerint az a legfontosabb, hogy „összekapcsoljuk az európai pénzeket az európai értékekkel. Ami a legmegdöbbentőbb abban, amit Orbán Magyarországgal tett, az, hogy lerombolta a demokráciát az európai adófizető állampolgárok pénzéből. És ezt nem engedhetjük tovább.”
Az ukrán drónkülönítmény jelenleg még elképesztő hatékonysággal okoz kárt az oroszoknak, de hamarosan visszatérhetünk a 2022 előtti világba, ahol még egy filléres eszközzel nem lehetett kiütni egy milliárdos harckocsit. Hogyan néz majd ki a jövő légvédelme, amely jobban védekezik a drónok ellen?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását 1637-ben. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A Fidesz által rajongott amerikai elnök kritikájával indult a fesztivál. Németh Zsolt azt mondta, nem ukránellenesek és nem oroszpártiak, sőt a kormánypárt az EU oldalán áll.