Két külön vádiratban minősített vesztegetés és vesztegetés elfogadásának bűntette miatt emelt vádat a Fővárosi Nyomozó Ügyészség nyolc emberrel – köztük négy játékvezetővel – szemben.
A vádiratok szerint a 2016-ban és 2017-ben több olyan korrupciós eset történt, amikor játékvezetőknek pénzt ígértek, ha vállalják, hogy egyes első és második ligás, illetve a Ligakupában zajló mérkőzéseket
a pártatlanság szabályait megsértve vezetnek le.
A két bírópáros 150 ezer és félmillió forint közötti összegért összesen öt mérkőzés eredményét befolyásolta, illetve kísérelte meg befolyásolni.
Rajtuk kívül a két ügyben vádlott még két edző, egy sportegyesületi elnök, illetve egy szakágon kívüli személy.
Előfordult, hogy a vesztegetők nem korrumpálható játékvezetőknek ajánlottak fel százezer forintot egy mérkőzés előtt azzal, hogy abból "menjenek el vacsorázni", valamint hogy "egyenes legyen a pálya". A bírók visszautasították az ajánlatot, és jelentették az esetet a játékvezetői bizottság vezetésének.
A vádlott játékvezetőknek a vádirat szerint nem sikerült mindig elcsalniuk a meccseket: megesett, hogy az eredmény az érintett csapatok közötti erőkülönbség miatt nem az elvárásnak megfelelően alakult, így a vesztegetők már nem fizettek a bíróknak vagy a megbeszélt összegeknek csak egy részét adták át.
A büntetőeljárás a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése és felderítése alapján indult, mivel a játékvezetők egyike, egy 52 éves férfi az elkövetéskor rendőrként dolgozott, a szabadidejében vezetett meccseket.
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség gazdálkodó szervezet részére tevékenységet végző, önálló intézkedésre jogosult személlyel kapcsolatban elkövetett vesztegetések és azok elfogadása miatt nyújtott be két – egy esetben az alábbiak szerint egyezség jóváhagyására irányuló – vádiratot a Fővárosi Törvényszékhez. A játékvezetőkre letöltendő szabadságvesztést kért a vádhatóság.
A nyomozó ügyészek az egyik edzővel és az egyesületi elnökkel egyezséget kötöttek, amelynek alapján önmagukra és a játékvezetőkre is terhelő vallomást tettek. Az ügyészség azt kéri a bíróságtól, hogy hagyja jóvá az abban foglalt 1 év 6 hónap 5 év próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztést és egyéb járulékos kötelezettségeket büntetésként.