Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
A magyar külügyminiszter a washingtoni NPR-nek adott rövid interjút, melyben a hazai sajtó helyzetére is kitért.
Az ENSZ New York-i közgyűlésén tartott beszéde után az amerikai NPR interjút készített Szijjártó Péter magyar külügyminiszterrel, akitől az újrainduló Szabad Európa Rádió kapcsán is kérdeztek. A rádió magyar adását a hírek szerint az állami United States Agency for Global Media támogatja majd. (A rádió küldetésének tekinti, hogy független híreket vigyen el olyan helyekre, ahol a sajtó nem vagy nem teljesen szabad.)
Szijjártó válaszában sértőnek találta a felvetést, majd úgy fogalmazott: Magyarországon teljes médiaszabadság van, az ezzel ellentétes hírek mind fake news-ok. A külügyminiszter arra is kitért, hogy piacvezető médiumok szerinte mind kritikusok a kormányzattal szemben.
Az NPR korábban átfogó cikket közölt a magyar médiahelyzettel kapcsolatban, és azt találta, hogy a sajtó- és egyéb médiatermékek 90 százaléka itthon kormányzati befolyás alatt áll. A cikkben megemlítették, hogy a kormányhoz hű lapok korábban össztüzet zúdítottak a Nagy Blankára, amiért a fiatal lány egy tüntetésen kritizálta a kormányzatot.
Az interjúban Szijjártó nem tért ki a KESMA-cégek Mediaworksbe olvadására, ahogy azt sem említette meg, hogy Fidesz-közeli médiacégek tulajdonosai 2018. december elején ajándékozták oda több tízmilliárd forint összértékű újságjaikat, tévéiket, rádióikat a Közép-Európai Sajtó és Médiaalapítványnak. A kormányrendeletben nemzetstratégiai jelentőségűnek minősítették az érintett médiacégek fúzióját, ezért azt a GVH nem vizsgálta.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.