szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Németh Zsolt fideszes elnök elismerte, hogy pártja egyetért a dokumentummal, de elfogadását feleslegesnek tartják, ezért tartózkodtak.

Személyeskedésig fajult a vita az Országgyűlés külügyi bizottságának ülésén, ahol annak az állásfoglalásnak a tárgysorozatba vételét tárgyalták a képviselők, amely az észak-szíriai török katonai agresszió elítélését tartalmazta.

A javaslat tárgysorozatba vételéről a kormánypárti többségű bizottság döntött, a heves vita végén Németh Zsolt fideszes bizottsági elnök kénytelen volt elismerni, hogy pártja egyetért az EP-ben is elfogadott és most a magyar Országgyűlésnek is benyújtott dokumentum tartalmával – írta Facebook-oldalán Ujhelyi István, európai parlamenti képviselő.

Annak elfogadását azonban

feleslegesnek tartják, ezért tartózkodtak a tárgysorozatba vételnél.

A dokumentum alapját az a határozat adta, amelyet néhány napja a Fidesz EP-képviselőinek támogatásával fogadott el az Európai Parlament ebben az ügyben. A magyar javaslat benyújtását Ujhelyi István szocialista EP-képviselő kezdeményezte.

Az európai határozat alapján készült országgyűlési dokumentumot Tóth Bertalan szocialista elnök-frakcióvezető nyújtotta be hivatalosan az MSZP részéről, de idővel az összes ellenzéki parlamenti párt csatlakozott hozzá.

„A Fidesz ezzel egyszerre csinált hülyét saját EP-képviselőiből, akik Strasbourgban még megszavazták ugyanezt a dokumentumot, és csinált hülyét saját magából is, amikor nem volt elég bátor kiállni az európai értékek mellett, és sunyi tartózkodásukkal megint csak behódoltak a török államhatalomnak” – fogalmazott Ujhelyi István az ülést követően.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Serdült Viktória Gazdaság

Jó oka van Orbánnak, hogy udvaroljon a törököknek

Mert megteheti – két szóban így lehetne a legjobban összefoglalni, miért közeledik látványosan Törökországhoz Orbán Viktor. Recep Tayyip Erdogan budapesti látogatásának hátterében ennél pragmatikusabb részletek is megbújnak: a keleti nyitás a magyar kereskedelemnek és a belpolitikai üzeneteknek is kedvezhet. Na meg persze az Orbán-család személyes kapcsolatainak.