szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egyre feszültebb a viszony Palotás András polgármester és a képviselő-testület között az Átlátszó szerint. A novemberi időközi választást viszont elsodorta a februárig tartó vészhelyzet.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Feloszlatta magát augusztusban Vizsoly képviselő-testülete, az ezt indítványozó képviselők szerint ugyanis Palotás András polgármesterből hiányzott a hajnaldóság az együttműködésre. Palotás mással magyarázta ezt az Átlátszónak: szerinte azért oszlott fel a testület, mert ő feljelentést tett amiatt, hogy a tagok – ugyanazok, akiket 2014-ben is megválasztottak – jelentős hiányt hagytak hátra öt év alatt.

A feljelentésről Palotás semmilyen részletet nem árult el, a rendőrségtől azt tudta meg a lap, hogy valóban fordult hozzájuk valaki ilyen ügyben, de az ügyet hatáskör hiányában továbbították a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Észak-magyarországi Bűnügyi Igazgatóságának. A NAV szintén megtagadta a válaszadást.

Palotást a Fidesz támogatásával választották meg tavaly októberben. Az orvos-borász polgármesternek több, kérdéseket felvető, a praxisát és a szőlőbirtokát érintő ügyét is felemlegette cikkében az Átlátszó.

A helyzet a lap szerint egyre feszültebb, a novemberi időközi választás azonban – mint csütörtökön a Nemzeti Választási Iroda honlapjáról kiderült – a veszélyhelyzet miatt elmarad. Az időközi választás új időpontját a veszélyhelyzet megszűnését követő 15 napon belül kell újra kitűznie a helyi választási bizottságnak. A vészhelyzetet viszont a kormány egy kedden este kihirdetett rendelettel február 8-ig meghosszabbította.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Orosz Anna hvg360

Orosz Anna: Önkormányzati politikusként kötelességünk országos ügyekért is kiállni

A tavaly ősszel megválasztott ellenzéki önkormányzati politikusok feladata – éppen a választók akaratából – túlmutat a klasszikus önkormányzati szerepeken, az önkormányzatiság nem kizárólag a helyi ügyek megoldásának terepe, írja szerzőnk, a Momentum alelnöke a 2019-es önkormányzati választások egyéves évfordulóján. Vélemény.