szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Jelen pillanatban se az unió, se a tagállami többség nem igazán tud mit kezdeni azzal, ha egyes kormányok felrúgják a közös alapelveket. Mint a magyar kormány a homofóbtörvénnyel.

Így mossa össze a kormány a pedofíliát a homoszexualitással
Dagad a botrány az LMBTQ-embereket támadó módosító törvény miatt: a pedofília-ellenes jogszabály összemossa a nemi identitást a pedofíliával. Korlátozza a nemváltoztatás vagy homoszexualitás megjelenítését és népszerűsítését, továbbá tilos ilyen reklámokat elérhetővé tenni a 18 év alattiaknak.
Friss cikkek a témában

Vezető cikkben mutatja be az amerikai CNN hírportál a magyar és a lengyel kormány intézményesült homofóbiáját, illetve az azzal szembeni uniós fellépés lehetőségeit – a cikk kiindulópontja a napokban életbe lépett magyar homofóbtörvény.

A cikk szerint az uniós szintű vita valójában többről szól, mint az LMBTQ-emberek jogai, végső soron Európa jövőjéről van szó. A tagállamok többsége ugyanis elutasítja a magyar és a lengyel kormányok (illetve az őket támogató politikai erők) jogkorlátozó magatartását, azonban az EU lényegében eszköztelen velük szemben. Az egyoldalú fellépés az Európai Bizottság vagy egyes tagállamok részéről pedig még akár vissza is üthet, a magyar és a lengyel kormány ugyanis áldozatszerepben tetszeleghet, tovább növelve népszerűségét a saját szavazói körében.

Július 8-án az Európai Parlament „a lehető leghatározottabban” elítélte a nemrég elfogadott LMBTQ-ellenes magyar törvényt és bírálta a demokrácia és a jogállamiság lebontását Magyarországon. Az erről szóló állásfoglalást háromnegyedes többséggel, 459 szavazattal, 147 ellenszavazat és 58 tartózkodás mellett fogadták el.

A határozat része az is, hogy a képviselők szilárd elkötelezettségüket fejezik ki a gyermekek jogainak védelme mellett, és kijelentik, hogy a gyerekek érdekeinek teljes körű tiszteletben tartását az LMBTQ-ellenesség és a gyűlölet szítása helyett a tolerancia és az elfogadás ösztönzésének és a sokszínűség támogatásának kellene vezérelnie.

A képviselők felszólították az Európai Bizottságot, hogy a magyar jogszabály kapcsán minden lehetséges módon lépjen fel, például indítson kötelezettségszegési eljárást és az Európai Bíróságon kezdeményezze a jogszabály ideiglenes hatályon kívül helyezését. A tagállamokat arra kéték, hogy ha a Bizottság nem lép, akkor ők vigyék az ügyet az Európai Bíróság elé, és nyújtsanak be államközi kérelmet az Emberi Jogok Európai Bíróságához.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!