szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hiába kérdezett alá Nagy Katalin, Orbán nem spekulált, csak a belügyminiszterre mutogatott.

Pegasus-ügy
Az elmúlt évek legkomolyabb lehallgatási botrányát szellőztette meg egy nemzetközi oknyomozó együttműködés keretében a Direkt36. Mint kiderült, számos országban ismert újságírók, üzletemberek és ügyvédek százainak mobiltelefonjára telepíthették az izraeli NSO Group Pegasus nevű kémszoftverét, amit minden jel szerint a magyar állam is bevethetett. A botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

Meglepő módon szóba hozta a lehallgatási botrányt a Kossuth Rádió reggeli műsorában Nagy Katalin újságíró, de csak azután, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a műsor felében a "gyermekvédelmi" népszavazásról beszélt.

Nagy a tőle megszokott keménységgel próbálta rávezetni a témára Orbánt:

“Az ellenzők azt mondják, hogy ez a népszavazás meghirdetése a magyar kormánynak egy húzása, el akarja terelni a figyelmet valamiről” – vetette fel a műsorvezető. Orbán erre annyit válaszolt, ő nem hiszi, hogy le kéne nézni a magyar embereket, azt pedig sértő feltételezés, hogy csak egy ügyet tudnának észben tartani, majd gyorsan visszatért arra, hogy a legfontosabb ügy a népszavazás, amit reméli, még ősszel elrendelhetnek.

Egy kis brüsszelezés után újra visszatért a téma, már konkrétabban. “A nyomásgyakorlás egyik eszközének tekinthetjük azt, hogy külföldi sajtóorgánumokban megjelent az, hogy embereket hallgattak le Európában, a világ más részein, és lehet, hogy Magyarországon is?” – szólt a kérdés.

Orbán nem tette helyre, hogy a külföldiek mellett magyar orgánumokban is megjelentek ezek a hírek elég nagy részletességgel, helyette a kormány ügyben látott produkciójához illeszkedve gyorsan rámutatott egy alatta dolgozó politikusra: “Lehet így spekulálni, de én nem szeretem a túlságosan bonyolult spekulációkat, az egyszerű dolgokban jobban hiszek. Ezzel az üggyel kapcsolatban a belügyminiszter egyébként mindent elmondott, amit el lehet mondani.”

A belügyminiszter ugyebár Pintér Sándor. Ő eddig három alkalommal nyilvánult meg a témában: egyszer csak annyit mondott, a magyar nemzetbiztonsági szolgálatok nem folytatnak illegális megfigyelést, másodszor azt, hogy zárt ülésen hajlandó válaszolni a kérdésekre, harmadszor pedig azt, hogy ismeretlen szervezet gerjesztette a botrányt.

Hogy pontosan mit gondol tehát a magyar miniszterelnök erről, továbbra sem derült még ki. Időközben kiderült, Aszódi Attila államtitkár telefonszáma is rákerült a célpontok listájára.

Az Orbán-kormány egyik államtitkárát is megcélozták a Pegasussal, mikor belharcokat vívott

Aszódi Attila került célkeresztbe abban az időben, mikor Paks II. miatt harcolt Süli János miniszterrel.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gifeket, videókat

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!