szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

300 beteget ápolnak kórházban, közülük 43-an vannak lélegeztetőgépen.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

246 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak keddre a koronavirus.gov.hu szerint, ezzel a járvány kezdete óta összesen 815 851-re nőtt a fertőzöttek hivatalos száma. Az elmúlt nap során elhunyt 4 beteg, így a járvány áldozatainak száma 30 102-re emelkedett.

Az aktív fertőzöttek száma 6635, 133-mal több, mint a hétfőn közölt szám. 300 beteget ápolnak kórházban – 34-gyel többet, mint az előző napon. Közülük 43-an szorulnak lélegeztetésre – az ő számuk 9-cel emelkedett. A gyógyultak száma 779 114, ez 109-cel magasabb szám az előző napinál.

A beoltottak száma 5 843 502, közülük 5 549 383-an két adag oltást kaptak, 525 ezren pedig már a harmadik oltást is felvették.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Serdült Viktória Itthon

Máris gyengülhet az oltás hatása? Megéri beadatni a harmadik adagot? És ha igen, kinek?

Egy hónap alatt majdnem félmillióan döntöttek úgy Magyarországon, hogy kérik a koronavírus elleni vakcina harmadik adagját. A nemzetközi tudományos élet egyelőre nem tud pontos választ adni arra, kinek és mikor javasolják az újabb dózist, a mintaként szolgáló izraeli adatok azonban biztatóak. A hatvan év felettiek esetében az emlékeztető oltás gyakorlatilag visszaállította a Pfizer-vakcina kezdeti hatékonyságát még úgy is, hogy ott nem másik típusú vakcinával oltottak, mint itthon.

hvg.hu Tech

Kutatók szerint egyes embereknek olyan erős koronavírus-védelmük van, hogy egyik mutáció sem tud kifogni rajtuk

Amerikai virológusok úgynevezett hibrid immunitásról tettek jelentést, ami a jelenleg ismert variánsok ellen biztosan, de talán még a jövőbeni koronavírus-mutációk ellen is működhet. Ilyen képességgel viszont kevesen rendelkeznek: csak olyanok, akik átestek a betegségen és mRNS-alapú oltást kaptak utána. De közülük sem biztos, hogy mindenki.