Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Molnár Zsolt által átvett állítólagos 40 millió forint kenőpénzről írt hétfőn a Magyar Nemzet egy kiszivárgott vallomásra hivatkozva, de a vádat már pénteken tagadta a politikus.
Működik-e a sokadik ellenzéki összefogás-recept? Meggyőző tud-e lenni Márki-Zay Péter? Vagy marad minden a régiben, és győz a Fidesz, legfeljebb kétharmada nem lesz? Vagy akár az is? Egyáltalán: le lehet győzni ma Magyarországon Orbán Viktort? Belelendült a választási kampány, mi pedig minden pillanatát követjük. Tartsanak velünk!
Horváth Csabán és Tóth Csabán kívül egy harmadik szocialista politikus, Molnár Zsolt is kapott vesztegetési pénzeket F. Zs.-től – állítja hétfői cikkében a Magyar Nemzet a birtokába jutott, poligráfos hazugságvizsgálattal is megerősített kihallgatási jegyzőkönyvre hivatkozva.
A kormányközeli lap egy másik ügyben költségvetési csalással gyanúsított F. Zs. vallomására hivatkozva azt írta, hogy egy aktatáskában 40 millió forintot adott át az MSZP országgyűlési képviselőjének, Molnár Zsoltnak a budapesti Olimpia parkban – nem messze a Képviselői Irodaháztól.
A vallomás szerint a Képviselői Irodaház túloldalán, a parkban történt a pénzátadás
MTI / MTVA / Juhász Gábor
Az ügy érdekessége, hogy az ATV már napokkal ezelőtt, pénteken értesült a Molnárra nézve terhelő vallomásról, ami aznap este a tévé stúdiójában nyilatkozva tagadta, hogy pénzt vett volna át, ám annyit elismert, hogy a parkban találkozott egyszer F. Zs.-vel.
Az MSZP-s képviselő – akit jelenleg mentelmi jog véd – azt is mondta az ATV-ben, hogy a beszélgetés számára „értelmezhetetlen” volt, mert szakmai, informatikai dolgokról szólt. Megjegyezte: „a saját bőrét mentő” F. Zs. „rágalma” a választási kampány része, és ha a történet igaz lenne, akkor
bevonul a börtönbe, ahová az édesanyja hozza majd a bablevest.
A Magyar Nemzet is úgy tudja, hogy F. Zs. gyanúsítottként 2021 őszén vádalkut kötött a nyomozókkal, és több általa ismert, politikusokat érintő bűncselekményről is beszámolt. Közülük nemcsak Molnárra, hanem másik két MSZP-s politikusra is terhelő vallomást tett: Horváth Csabára és Tóth Csabára.
A hvg.hu is írt arról, hogy az MSZP másik országgyűlési képviselője, Tóth Csaba mentelmi jogának felfüggesztését kéri Polt Péter legfőbb ügyész, miután F. Zs. kiszivárgott vallomása szerint Tóth minimum 250 millió forint vesztegetési pénzhez juthatott.
Tóth Csaba MSZP-s országgyűlési képviselő
Fazekas István
Tóth előtt a zuglói MSZP-s polgármester Horváth Csabát gyanúsította meg az ügyészség korrupcióval az alapján, hogy F. Zs. azt állította a vallomásában: Horváth alkalmanként 3-3 millió, összesen körülbelül 10-12 millió forintot kapott tőle egy Kálvin térhez közeli kávézóban. Horváth azt mondta, tiszta a lelkiismerete.
F. Zs. És a zuglói parkolási cég ügye, vagyis a Horváth és Tóth érintettségéhez vezető eset összefügg azzal a másik üggyel, amelyet a HVG tárt fel. E szerint a BKV-val is üzletelő SYS IT Services Kft.-hez kapcsolódó számlagyár évek alatt 19 milliárd forint, részben fiktív számlával 4 milliárdos költségvetési kárt okozott.
Baja Ferenc, az MSZP pártalapítványa kuratóriumi elnökének neve is előkerült
Fülöp Máté
Időközben egy negyedik MSZP-s politikus neve is előkerült. Az atv.hu birtokába került újabb, F. Zs.-től származó vallomásrészlet szerint Baja Ferenc, az MSZP pártalapítványa, a Táncsics Alapítvány kuratóriumi elnöke is kért tőle 30 millió forintot. Baja Ferenc az atv.hu-nak kategorikusan cáfolta állítólagos érintettségét. Mint mondta: sem pénzt, se mást nem kért és nem kapott F. Zs.-től.
Az ügyészség szerint megalapozott a gyanú, hogy Horváth egy társával a fizetős parkolási rendszer üzemeltetésére keresett egy céget, amelytől a nyereségük felére tartottak igényt.