szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Összesen több mint félmillióan érkeztek már az országba.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Április 3-án, vasárnap 4 519 fő lépett be az ukrán–magyar határszakaszon Magyarország területére, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 5 117 fő nyilatkozott úgy, hogy Ukrajnából érkezett – közölte az Országos Rendőrfőkapitányság.

Közülük a rendőrség 725 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, ami 30 napig érvényes. Ennyi idő alatt kell felkeresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzése érdekében.

Lakosságarányosan eddig Magyarországra érkezett a legtöbb ukrán menekült; több mint félmillióan. Ahogy azt a helyzetüket elemző cikkünkben megírtuk, közülük kevesen maradnak Magyarországon, de munkájuk még nekik sincs.

Kevés ukrán menekült marad Magyarországon, de munkájuk még nekik sincs

Bár Orbán Viktor azt ígérte, hogy minden ukrán menekültnek lesz munkája, aki Magyarországon marad, a terepen dolgozó szakemberek szerint ez nem megy majd egyik napról a másikra. A BOK csarnokban is dolgozó munkaerő-közvetítő szerint az érkezőket leginkább az autóipar, a gyártó- és feldolgozóipar szívhatja fel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Serdült Viktória Itthon

Kevés ukrán menekült marad Magyarországon, de munkájuk még nekik sincs

Bár Orbán Viktor azt ígérte, hogy minden ukrán menekültnek lesz munkája, aki Magyarországon marad, a terepen dolgozó szakemberek szerint ez nem megy majd egyik napról a másikra. A BOK csarnokban is dolgozó munkaerő-közvetítő szerint az érkezőket leginkább az autóipar, a gyártó- és feldolgozóipar szívhatja fel. Azok a menekültek, akik Magyarországon akarnak maradni, első körben az állami bürokráciával és az információhiánnyal küzdenek.