Grúz bűnbanda rabolt ki kelet-magyarországi pénzváltókat, két embert még keresnek
A bűnszervezet pénzváltók kirablására „szakosodott".
hvg.hu
Lezárult a nyomozás azokkal a grúz bűnözőkkel szemben, akik debreceni és nyíregyházi rablásokban vettek részt.
A police.hu beszámolója szerint a debreceni rablás egy bevásárlóközpont parkolójában történt 2019. október 7-én, amikor egy pénzváltó alkalmazottjait támadta meg négy férfi. Az elkövetők bántalmazták őket, elvették a náluk lévő pénzt, majd elmenekültek. A hajdú-bihari rendőrök egy órán belül megtalálták a meneküléshez használt autót, és rájöttek, hogy egy grúz bűnözői körrel van dolguk. Mint később kiderült, a bűnbandához köthető egy 2018-ban, hasonló módszerrel elkövetett nyíregyházi rablás is, így a két ügyet egyesítették.
A nyomozók első körben két gyanúsítottat azonosítottak, egy 32 éves férfit, aki sofőrként vett részt mindkét rablásban, illetve egy 46 éves férfit, aki pedig csak a nyíregyházi ügyhöz köthető. A körözés alapján a fiatalabb férfit az ukrán, míg idősebb társát a cseh hatóságok fogták el, majd kiadatási eljárás keretében átadták őket.
Gyanúsítotti kihallgatásukat követően a nyomozók bűnügyi őrizetbe vették mindkettőjüket, és indítványozták letartóztatásukat. A rendőrség rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárást velük szemben, az iratokat megküldték az főügyészségnek.
A rendőrök további két grúz férfit keresnek, akik a gyanú szerint kapcsolatba hozhatóak a rablásokkal. Shulaia Giga és Rurua Bakur ellen jelenleg is elfogatóparancs van érvényben.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.