Tompos Márton szerint a kínai médiában írtak arról az emberről, aki a Magyar-Kínai Rendőri Egyesület ügyvezető elnöke.
Ahogy arról korábban a hvg.hu is beszámolt, Belügyminisztérium “közbiztonsági megállapodást” kötött a kínai kormánnyal és kínai járőrök jelenhetnek meg a magyar városokban, emiatt fordul most a Szuverenitásvédelmi Hivatal.
Közös járőrszolgálatot láthatnak el a jövőben magyar és kínai rendőrök – erősítette meg a Belügyminisztérium. A tárca szerint főleg idegenforgalmilag kiemelt területeken járőrözhetnek, de például a várható nagyszámú ázsiai vendégmunkás miatt helyi civilek szerint Debrecen is érintett lehet, amiből viszont egy helyi civil szervezet nem kér.
Többször kérdeztem a Belügyminisztériumot az illegális kínai rendőrőrsökről, de érdemi választ nem kaptam. Előbb tagadták a kínai rendőrségi jelenlétet, majd kiderítettem, hogy Wang Decsing kínai összekötő tisztként dolgozik Budapesten. Groteszk módon a kínai kommunista diktatúra médiájában több információ volt erről, mint a magyarban. 2024. februárjában pedig jöttek a pletykák, hogy “közbiztonsági megállapodást” kötött a Belügyminisztérium a kínai kormánnyal, aminek a keretében kínai járőrök jelenhetnek meg a magyar városokban. Ez mára biztossá vált, mert megerősítette a magyar kormány a sajtónak is
BEJELENTÉST TETTEM A SZUVERENITÁSVÉDELMI HIVATALNÁL az illegális kínai rendőrőrsök és a kínai járőrök miatt. Már 2022. őszén felderítettük, hogy Józsefvárosban és Kőbányán is illegális kínai…
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?