Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Először került külföldi kutató egy nagy – volt állami, most alapítványi – magyar egyetem élére.
Bruno J. M. T. G. van Pottelsberghe de la Potterie belga közgazdász nemzetközi pályázat útján nyerte el a tisztséget az egykori „Közgázon”, ahol az utóbbi időben elég viharosan cserélődtek a vezetők.
A magyar egyetemi tanári kinevezést már július 1-jétől megkapta, most pedig Sulyok Tamás köztársasági elnök négy évre kinevezte rektornak a felsőoktatást is felügyelő Hankó Balázs miniszternek a fenntartóval, azaz a Hernádi Zsolt Mol-elnök-vezérigazgató által vezetett alapítványi kuratóriummal egyetértésben tett javaslatára.
Feltételezhető, hogy az egyetem vezető testületeinek ülései ezentúl angolul zajlanak majd, hiszen nem volt hír arról, hogy az új rektor tudna magyarul.
Az egyetem honlapján elérhető életrajz szerint Bruno van Pottelsberghe közgazdászprofesszor az Université Libre de Bruxelles, Solvay Brussels School of Economics and Management dékánja, rektori tanácsadója, valamint a 37 egyetemi és vállalati partnert tömörítő QTEM-hálózat (Quantitative Techniques for Economics and Management Network) elnöke, amelynek létrejöttét társalapítóként ő kezdeményezte 2012-ben.
Bruno van Pottelsberghe főbb kutatási területei az innováció-gazdaságtan, szabadalmi rendszerek, szellemi tulajdonjogok, technológiatranszfer. Több mint 60 tudományos cikk szerzője vagy társszerzője, illetve két önálló könyv szerzője és további három könyv társszerzője és társkiadója. Az új rektor a tudományos életen kívül is rendelkezik tapasztalattal: két évig elemzőként dolgozott az OECD-nél Párizsban, majd az Európai Szabadalmi Hivatal vezető közgazdászaként.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.