Orbán világháborút és Brüsszel által Magyarországra erőszakolt Magyar-féle bábkormányt vizionált, de mondott még erősebbeket is

Magyar Péter nevének kiejtése nélkül ugyan, de rá utalva beszélt Orbán Viktor egy, a brüsszeli bürokraták által segített bábkormányról, birodalmi törekvésekről, kollaboráns ellenzékről – mindezt párhuzamba állítva 1956-tal és a szovjet elnyomással. De szóba hozta még az árvizet, Ukrajnát és a világháború rémét, a genderaktivistákat, és elárulta azt is, hogy kinek “lehet elhúzni a csíkot”.

Orbán világháborút és Brüsszel által Magyarországra erőszakolt Magyar-féle bábkormányt vizionált, de mondott még erősebbeket is

“Tisztelet a hősöknek” felirat alatt állt színpadra október 23-án Orbán Viktor, ám a miniszterelnök a beszédében végül nem sokat beszélt az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseiről, annál többet viszont egy új ellenségről: Brüsszelről és az általa támogatott Magyar Péterről. A Tisza Párt – amely egy friss mérés szerint már nemcsak beérte, meg is előzte népszerűségben a Fideszt – elnökének nevét ugyan egyszer sem ejtette ki Orbán, viszont enélkül is sokat beszélt róla. 

A színpadon Orbán Viktor
Kriza Márton

De nem ezzel kezdte a Millenárison felállított színpadon, kordonok közé zárt közönsége előtt a miniszterelnök, hanem azzal, hogy köszönetet mondott az árvízi helyzetben a helytállásért. Ahogy fogalmazott, egy “400 kilométer hosszú vízi kígyóval” kellett megküzdeni, és ez sikerült emberáldozat nélkül és minimális károk mellett. “Ha bajban van a hazánk, össze kell fogni, ez a törvény” – mondta, és a vizes hasonlattal máris átkötötte mondanivalóját a 68 évvel ezelőtti eseményekre. Úgy fogalmazott: 

1956 januárjában földrengés rázta meg az országot, márciusban jeges ár öntötte el a Duna vidékét, majd októberben a Duna után a történelem is kilépett a medréből.” 

A hasonlatnál maradva Orbán úgy folytatta: “A forradalom, mint az ár végigmegy a maga útján a saját törvényei szerint – ilyenkor születnek a hősök, mártírrá válnak a könyvelők, óvónők és az egyetemisták.” Majd az ellenállás okát vázolta, mondván: “1956 őszén azért lépett ki medréből a történelem, mert Magyarország nem tűrhette tovább a szovjet birodalmi elnyomást, mivel a magyar szabadságszerető nép, rosszul viseli a zablát és csak idő kérdése, mikor tör ki a hámból”. 

Kriza Márton

Orbán hosszan beszélt az elnyomás természetéről is, meg arról, hogy annak idején a szovjetek “bábkormányt ültettek a nyakunkra, amelyben kollaboráns magyarok ültek”. Aztán sorolta a következményeket: “Koholt vádakkal börtönbe vetették a nem kommunista vezetőinket, erőszakkal sarokba szorították a magyar embereket (…) padlássöprés, csengőfrász, megnyomorított magyar életek.” Viszont “a magyarok nem tűrik a megaláztatást”, ezért “megcsináltuk a világtörténelem legfényesebb szabadságharcát, egy életre megtanítottuk nekik, hogy ne bántsd a magyart!”

Kriza Márton

Innen pedig már a jelenbe kalauzolta hallgatóságát a miniszterelnök, és maradva a vizes-forradalmi párhuzamnál, megállapította: “ma a történelem ismét kilépni készül a medréből, látjuk a jeleket.” Ezen a ponton tért át a béketábort építő és békepártiságában amúgy az agresszor Oroszország vezetőjével, Vlagyimir Putyinnal egyeztető Orbán arra, hogy Ukrajnában háború zajlik. Ezt ő amúgy, más alkalmakkor szláv népek testvérháborújának szokta mondani, most inkább világháborúval riogatott: 

Egyre nő az esély, hogy a háború szétterjed, és ki tudja hol áll meg, az elmúlt 70 évben nem álltunk ilyen közel a világháborúhoz” 

Túry Gergely

A világháborús veszedelem okát is megtalálta a miniszterelnök – Brüsszelben. Arról beszélt, hogy “az európai gazdaság tüdőlövést kapott, számolatlanul küldik a pénzt Ukrajnába, a szankciók bennünket véreztetnek ki, az európai vezetők pedig a háborús győzelem illúziójában ringatják magukat”. Úgy vélte, “a brüsszeli bürokraták reménytelen háborúba vezették a Nyugatot Oroszország ellen, az egész Európai Uniót akarják betolni a háborúba, nagy a brüsszeli nyomás a kormányon is”. Kijelentette: 

Nekünk csak Magyarországért és a magyar szabadságért kell harcolnunk, azzal tehetjük a legtöbbet, hogy nem veszünk részt más háborújában, megőrizzük Magyarország békéjét és biztonságát.” 

De más is van Brüsszel rovásán – derült ki Orbán Viktor beszédéből. Azt mondta, a független magyar politika Brüsszel számára elfogadhatatlan, ezért “ott bejelentették, hogy meg fognak szabadulni a nemzeti kormánytól”, és “egy brüsszeli bábkormány jön”. Ezért most Orbán szerint a kérdés a régi: “meghajolunk az idegen akarat előtt, vagy ellenállunk neki?” Azt javasolta, “a válaszunk legyen olyan világos és egyértelmű, mint 1956-ban volt”. Hiszen szerinte a magyarok egy dolgot akarnak csak: “békében élni a saját szabályaink szerint, a saját boldogulásunkat keresve”.

Túry Gergely

De a bábkormánynál maradva Orbán félreérthetetlen utalásokat tett az ellenzékre és a Tisza Párt vezetőjére, Magyar Péterre, mondván: “megvan az ember, akit a nyakunkba akarnak ültetni, egy igazi báb, aláíró fajta”. Szerinte régi ellenzék, új ellenzék viszonyában “csak a címke változik, de ugyanazt csinálják: 1956-ban muszka vezetők, ma brüsszeli vezetők” jönnek a nyakunkra. Orbán a beszédben Magyar nevét ugyan nem ejtette ki, de egyértelműen utalt rá, sőt, “az ellenzék vezérének” nevezte, amikor azt mondta:  

Az ellenzék vezére ott ül Manfred Weber mellett (…) ez egy új, 21. századi love story, csak úgy áradt a szerelem”.  

Szerinte az egész ország láthatta, ki mit csinált az EP-ben: ő a magyar érdeket védte, miközben az ellenzék felajánlotta szolgálatait a birodalomnak. “Internacionalista hagyomány kiárulni a hazát és elárulni a családot (…) genderaktivisták kezére akarják adni a gyerekeinket”.

Videó: Orbán így beszélt Magyar Péterről, anélkül, hogy kiejtette volna a nevét

Akkor volt csak derültség Orbán Viktor október 23-i beszéde alatt, amikor Magyar Péterről kezdett beszélni.

Azt is mondta, “a brüsszeli gazda megvakarta a kutyus fejét”, majd ezen a ponton egy nehezen kibogozható hasonlattal Dávid és Góliát harcát emlegette, amelyben Brüsszel Góliát oldalára áll – talán Magyar lenne Góliát, Orbán pedig Dávid, aki majd győz? Ez nem derült ki a beszédből, viszont úgy folytatta: “a történet végét elfelejtik, de ennek mindig ugyanaz a vége: lehet pakolni és elhúzni a csíkot. Kun Béláék Bécsbe, Rákosi Moszkvába, a mostaniak Brüsszelbe”. A miniszterelnök azzal zárta beszédét, hogy kijelentette: “Nem tűrjük el, hogy újra bábállammá, Brüsszel vazallusává tegyék Magyarországot, itt nem törnek át!“

Túry Gergely

Meghalt Ozzy Osbourne

Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.

utazás

Európa 5 legszebb vasútvonala

Lélegzetelállító alpesi tájaktól a Harry Potterből ismerős viaduktig az öreg kontinens tele van szebbnél szebb vasútvonalakkal, melyeknek nagy részén ráadásul külön felár nélkül vonatozhatunk.